Logo

Ударно-хвильова терапія в Харкові

Ударно-хвильова терапія застосовується у травматології, ортопедії та ревматології для лікування суглобових патологій та прискорення відновлення після травм. Пройти курс ударно-хвильової терапії в Харкові можна у «Європейському Радіологічному Центрі».

Що таке ударно-хвильова терапія

Радіальна ударно-хвильова терапія (УХТ) – це метод фізичної терапії, що використовує балістичну звукову хвилю низької частоти та високої амплітуди для впливу на м'які тканини організму (фасції, м'язи, сухожилля). Одна процедура УХТ зазвичай триває 15-20 хвилин, тривалість курсу лікування ударно-хвильовою терапією визначається лікарем.

Для чого потрібна ударно-хвильова терапія

Плюсом ударно-хвильової терапії є стимуляція регенерації за рахунок вироблення ендогенних факторів росту та колагену в глибоких тканинах. Інші ефекти ударно-хвильової терапії:

  • збільшення проникності клітинних мембран. Механічний тиск та напруження на тканини підвищують проникність клітинних мембран, що приводить до покращення локального кровообігу та метаболізму;
  • стимуляція остеобластів. Ударні хвилі стимулюють остеобласти – клітини, відповідальні за загоєння кісток та утворення нової кісткової тканини;
  • відновлення рухливості. УХТ відновлює співвідношення колагену та еластину, збільшуючи еластичність сухожиль і зв'язок, рубців та шрамів.
  • стимуляція фібробластів. Акустичні хвилі активують фібробласти – клітини, що відповідають за загоєння сполучних тканин (наприклад, сухожилля);
  • зменшення больового синдрому. Зниження болючого м'язового напруження відбувається завдяки відновленню взаємодії актину та міозину.

Ударні хвилі також створюють позаду себе «кавітаційний міхур», невелику порожнину. Коли бульбашки лопаються, здійснюється механічна дія на оброблювану тканину, що допомагає руйнувати кальциновані фіброзні відкладення.

Побічні ефекти ударно-хвильової терапії під час та після процедури включають дискомфорт, почервоніння (гіперемія) шкіри, локалізований набряк. Біль після ударно-хвильової терапії є природною реакцією тканин на механічну дію ударних хвиль, які викликають мікротравми та запалення.

Стимуляція нервових закінчень радіальними ударними хвилями та короткострокова стимуляція викликає гіперзбудливість нервової тканини, що іноді призводить до загострення (посилення болю) після ударно-хвильової терапії. Однак за рахунок інших ефектів терапії біль швидко минає.

Ускладнення після ударно-хвильової терапії можуть включати виникнення невеликих синців на шкірі. Пацієнти можуть відчувати біль, схожий на крепатуру, в області впливу протягом одного-двох днів після процедури. Однак ризик ускладнень зведений до мінімуму при правильному виконанні процедури, тому робити її в домашніх умовах чи неспеціалізованих установах не можна.

Принцип дії ударно-хвильової терапії

УХТ передбачає застосування високоенергетичних акустичних хвиль для руйнування патогенних тканин, прискорення загоєння та відновлення. Принцип дії ударно-хвильової терапії:

  1. Генерація хвиль. Радіальні хвилі створюються через пневматичний механізм аплікатора-пістолета. Повітряний снаряд, що випускається стисненим повітрям, вражає металевий інструмент (передавач).
  2. Передача хвилі. Удар від снаряда створює радіальні хвилі, які проходять через різні шари тканин, розсіюються та поглинаються організмом.
  3. Механічний тиск. У процесі проходження через тканини механічний тиск ударних хвиль перетворюється на біологічні сигнали.
  4. Терапевтичний ефект. Біологічні сигнали, створені ударними хвилями, блокують передачу больових імпульсів та стимулюють процеси регенерації тканин у зоні проведення терапії.

Апарат ударно-хвильової терапії налаштовується під індивідуальні потреби пацієнта з урахуванням типу та стадії захворювання, симптомів. Ударно-хвильова терапія застосовується для терапії попереку, нижніх та верхніх кінцівок.

Показання до ударно-хвильової терапії

Ударно-хвильова терапія лікує хвороби м'язів та сполучних тканин, запальні та дегенеративні захворювання суглобів. Показання до ударно-хвильової терапії:

  • синдром сходового м'яза;
  • плечолопатковий періартрит (запалення оточуючих плечовий суглоб тканин);
  • тендиніт біцепса;
  • синдром «замороженого плеча»;
  • карпальний синдром (синдром зап'ясткового каналу);
  • тендо-вагініт розгиначів першого пальця кисті;
  • променевий та ліктьовий епікондиліт («лікоть тенісиста»);
  • синдром м'язів стегна;
  • пателярна тендинопатія («коліно стрибуна»);
  • синдром іліотибіального тракту;
  • біль у м'язах задньої поверхні стегна;
  • міозит м'язів спини;
  • синдром квадратного м'яза попереку.

УХТ застосовується для лікування шпор п'яти, підошовного фасціїту, запалення ахіллового сухожилля (ахіллодинії). Ударно-хвильова терапія показана при тригерних больових точках – невеликих болючих при пальпації вузликах у м'язах, що виникають через травми, перенапруження або тривале статичне напруження.

Ударно-хвильова терапія суглобів у Харкові

Ударно-хвильова терапія застосовується при запальних та дегенеративних суглобових патологіях (наприклад, артрозі, артриті, тендиніті та синовіті). Також УХТ може використовуватись після травм (розтягувань, ударів, переломів).

При коксартрозі ударно-хвильова терапія застосовується для зниження больових відчуттів та покращення функціональності суглоба. При остеохондрозі ударно-хвильова терапія використовується для покращення рухливості, зниження м'язового напруження, полегшення больового синдрому.

Ударно-хвильова терапія судин у Харкові

Ударні хвилі здатні стимулювати розслаблення судинних стінок, що може привести до розширення кровоносних судин та покращення кровотоку. Вплив акустичних імпульсів може знижувати запальні процеси, спричинені патологіями судин.

Ударно-хвильова терапія м'язів та сухожиль у Харкові

Ударно-хвильова терапія впливає на м'язи та сухожилля шляхом передачі механічних ударних хвиль через шкіру. В результаті відбувається стимуляція кровообігу, збільшення метаболічної активності у м'язах та зняття м'язового напруження. Ударно-хвильова терапія допомагає у зменшенні больових відчуттів, поліпшенні гнучкості м'язів та загального стану м'язово-суглобового апарату.

Протипоказання до ударно-хвильової терапії

УХТ не можна використовувати в ділянці грудної клітки за наявності кардіостимулятора, оскільки електромагнітні імпульси, створювані під час процедури, можуть вплинути на його роботу. Інші протипоказання до ударно-хвильової терапії:

  • порушення зсідання крові (гемофілія);
  • прийом антикоагулянтів у великих дозах;
  • тромбофлебіт у місці проведення терапії;
  • гострі запальні процеси м'яких тканин у місці впливу;
  • тривалий прийом глюкокортикоїдів;
  • третя-четверта стадія злоякісних пухлин;
  • загальна інтоксикація організму та лихоманка;
  • третій триместр вагітності.

Радіальна ударно-хвильова терапія також не проводиться над зонами росту кісток у дітей. Вплив ударних хвиль може викликати пошкодження та порушення нормального росту та розвитку кісток.

Записатися на УХТ у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити ціну ударно-хвильової терапії можна також на сайті або по телефону в наших операторів.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар