Logo

Ультразвуковий фонофорез в Харкові

Ультразвукова терапія – метод фізичної терапії, заснований на поглинанні механічної енергії (механічної вібрації) тканинами організму та стимуляції в них етапів загоєння. УЗ-терапія застосовується при травматичних та дегенеративних змінах м'язів, сухожиль і суглобів.

Фонофорез – це метод використання ультразвуку для збільшення всмоктування лікарського засобу (зазвичай протизапального чи анестетичного) через шкіру. Фонофорез використовують для лікування болю та запалення при травмах та захворюваннях опорно-рухового апарату, спортивних травмах (лікоть тенісиста, коліно стрибуна).

Зробити процедуру УЗ-терапії та фонофорез для м'язів, сухожиль і суглобів у Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі». Кількість і тривалість сеансів ультразвукової терапії визначається лікарем.

Що таке фонофорез

Ультразвуковий фонофорез – це фізіотерапевтичний метод, який поєднує дію ультразвукових хвиль з використанням лікарських засобів для покращення терапевтичного ефекту. Процедура фонофорезу проводиться з використанням УЗ-апарату, який генерує ультразвукові хвилі з частотою вище за межу слуху людини.

Для чого потрібен ультразвуковий фонофорез

Фонофорез застосовується в ортопедії, неврології, ревматології. В ЄРЦ лікарі займаються лікуванням травм та ушкоджень опорно-рухового апарату. Для лікування використовуються гелі та мазі, які зменшують біль і запалення у м'яких тканинах та суглобах. Терапевтичні ефекти УЗ-терапії:

 • знеболення. Ультразвукові хвилі частково блокують передачу больових імпульсів від рецепторів завдяки їх фізіологічним змінам;
 • відновлення мікроциркуляції. Вплив ультразвукових хвиль стимулює відновлення судинного русла, видалення метаболітів та зменшення запалення у місці проведення терапії.
 • міорелаксація. Ультразвукові хвилі сприяють відновленню тонусу м'язів. Ефект досягається за допомогою механічних коливань певної послідовності, що приводить до зменшення напруження м'язового або спазму;
 • лімфодренаж. Завдяки мікромасажу ультразвукових хвиль відновлюється всмоктувальна (поглинальна) функція тканин та прискорюється рух лімфи.

Ультразвукова терапія може сприяти активації клітин, відповідальних за відновлення тканин. Ефект досягається за рахунок покращення кровопостачання та прискорення обміну речовин у ділянці впливу. Також ультразвук може стимулювати синтез колагену та інших білків, що беруть участь у процесах регенерації тканин.

Фонофорез часто використовується для лікування суглобів, судин, м'язів та сухожиль. Процедура застосовується для зменшення м'язових спазмів та болю, лікування контрактур колагенової (рубцевої) та сполучних тканин, полегшення та загоєння спортивних травм. Також фонофорез корисний для зменшення скутості суглобів, лікування артриту, періатриту, бурситу.

Принцип дії ультразвукового фонофорезу

Ультразвук – це механічна хвиля, коливання якої передаються від аплікатора на поверхню тіла та проникають глибше у тканини за допомогою контактного гелю. При фонофорезі відбувається заміна контактного гелю на мазь із фармакологічним препаратом, що дозволяє ввести частину лікарської речовини за відсутності можливості ін'єкції. Принцип дії методики фонофорезу:

 1. Генерація ультразвукових хвиль. Спеціальний пристрій генерує ультразвукові хвилі з частотою вище за межу чутності для людського вуха (зазвичай у межах 1-3 МГц).
 2. Вплив на тканини. Ультразвукові хвилі проникають углиб тканин, що приводить до механічних коливань та мікромасажу тканин, сприяючи покращенню місцевого кровообігу та лімфатичного дренажу.
 3. Покращене проникнення лікарських речовин. Під впливом ультразвуку пори шкіри розширюються, клітинні мембрани стають проникнішими. Це створює умови для покращення внутрішньошкірного введення лікарських препаратів, які наносяться на поверхню шкіри перед проведенням процедури.

Посилений кровообіг приводить до збільшення кількості кисню, що необхідно для загоєння ушкодженої тканини. Крім прискорення кровообігу, ультразвук має додатковий ефект – прискорює транспортування хімічних речовин з крові в ушкоджену тканину, що сприяє загоєнню та відновленню еластичності.

Показання до ультразвукового фонофорезу

Ультразвуковий фонофорез застосовується при неврологічних проявах остеохондрозу (наприклад, корінцевому або корінцево-судинному синдромі, радикуліті). Інші показання до фонофорезу:

 • наслідки захворювань та травм периферичної нервової системи (нейропатії, невралгії, хвороба Рейно);
 • патології капсульно-зв'язувального апарату (тендиніти, тендинопатії, бурсити та артрити);
 • хвороби та травми суглобів;
 • захворювання периферичної нервової системи (неврити, нейропатії, корінцеві синдроми);
 • патології сумково-зв'язувального апарату (бурсити, тендиніти);
 • захворювання м'язів та сухожиль (тендо-міозити, тендо-вагініти).

Ультразвуковий фонофорез може застосовуватися для усунення наслідків оперативного втручання (наприклад, келоїдних рубців, спайкової хвороби, інфільтратів). На фонофорез може направити сімейний лікар, травматолог, невролог, ревматолог.

Ультразвуковий фонофорез суглобів у Харкові

Фонофорез часто застосовується при запальних захворюваннях суглобів (наприклад, при артрозі, ревматоїдному артриті, хворобі Бехтерєва), оскільки допомагає зменшити запалення та забезпечити знеболювання. Користь ультразвукової терапії для суглобів:

 • зменшення больового синдрому;
 • зняття м'язових спазмів;
 • збільшення рухливості суглобів;
 • стимуляція регенерації хрящової тканини.

Фонофорез використовують для зменшення болю після травм та операцій на колінному та плечовому суглобах. Фонофорез застосовується при порушеній рухливості плечового суглоба після іммобілізації, у післяопераційному та відновлювальних періодах для зменшення болю у зв'язках та сухожиллях м'язів.

Ультразвуковий фонофорез м'язів та сухожиль у Харкові

Фонофорез може застосовуватися для лікування запалення м'язів та ушкодження сухожиль. Ультразвукова терапія стимулює місцевий кровообіг, що сприяє покращенню надходження кисню та поживних речовин у дію впливу.

Протипоказання до ультразвукового фонофорезу

Фонофорез не можна використовувати в ділянці серця, головного мозку, а також над зонами зросту в дітей. Інші протипоказання до фонофорезу:

 • гнійно-запальні захворювання м'яких тканин;
 • загальна інтоксикація організму;
 • неконтрольовані порушення серцевого ритму;
 • печінкова та ниркова колька;
 • інфіковані рани (наприклад, абсцеси);
 • загострення артеріальної гіпертензії;
 • неконтрольований цукровий діабет;
 • ішемічна хвороба з частими нападами стенокардії;
 • стабільна стенокардія напруження (3-4 ФК).

УЗ-фонофорез обличчя може бути обмежений при дерматологічних захворюваннях (екземі, псоріазі, акне). Фонофорез хребта може бути протипоказаний при гіпотензивному, тромбофлебітичному та флеботромбозному синдромах. Можливими протипоказаннями до фонофорезу шийного відділу можуть бути гіпоталамічний, астенічний та невротичний синдроми.

Записатися на лікування ультразвуковим фонофорезом у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити ціну процедури фонофорезу можна також на сайті або по телефону в наших операторів.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар