Logo

Лікування кісти молочної залози в Харкові

Кіста молочної залози – заповнена рідиною порожнина, що утворюється при закупорці молочної протоки. Види кіст молочної залози:

  • солітарна кіста молочної залози (поодиноке доброякісне ущільнення в молочній протоці);
  • багатокамерна кіста молочної залози (кілька заповнених рідиною порожнин, які поєднуються в одну кісту).

Також розрізняють протокову (папілярну) кісту молочної залози, яка утворюється в протоці біля ареоли. Розмір протокової кісти молочної залози варіюється від кількох міліметрів до кількох сантиметрів. На діагностиці, лікуванні та профілактиці кіст молочної залози спеціалізується мамолог.

Причини кісти молочної залози

Причиною кісти молочної залози є гормональні зміни в організмі жінки, що відбуваються щомісяця під час менструацій. У групі ризику появи кіст молочної залози також перебувають жінки у пременопаузі (через коливання рівня естрогену) та постменопаузі (у разі прийому гормональних препаратів).

Симптоми кісти молочної залози

Кісти можуть розвинутися в одній чи обох молочних залозах. Симптоми кісти молочної залози:

  • гладеньке, легко рухоме ущільнення овальної або круглої форми з рівними краями;
  • кісти переважно безболісні.

Кіста молочної залози на дотик нагадує кульку або виноградину. Кіста молочної залози не є небезпечною. Однак відрізнити кісту від раку молочної залози самостійно може бути складно через схожість симптомів. Поставити діагноз і підібрати курс терапії, який допоможе позбутися кісти молочної залози, зможе мамолог.

Лікування кісти молочної залози в Харкові

Перед початком лікування кісти молочної залози лікар збирає анамнез та розпитує про симптоми, час їх появи. Діагностика кісти молочної залози:

  • огляд шкіри, ареол та сосків. Дає змогу оцінити наявність набряку, стан сосків, наявність виділень;
  • пальпація молочних залоз. Проводиться для виявлення ущільнень, встановлення локалізації, визначення форми та рухливості пухлини;
  • УЗД молочних залоз. Призначається з метою оцінки структури тканин, розміру патологічного новоутворення в молочній залозі.

При отриманні спірних результатів при ультразвуковому дослідженні мамолог може направити на МРТ молочних залоз. Кісти зазвичай не потребують хірургічного лікування, оскільки є доброякісними утвореннями. При виявленні ущільнення великого розміру або його болісності лікар проводить проколювання (пункцію) кісти молочної залози.

Відкачування рідини з кісти молочної залози проводиться за допомогою тонкоголкової аспіраційної біопсії під контролем ультразвуку. Під час біопсії лікар виконує прокол шкіри та забір матеріалу за допомогою одноразової стерильної голки. Через наявність у кісті рідини після її проколу стінки новоутворення опадають, що приводить до зникнення кісти. При кисті молочної залози можна засмагати на сонці, відвідувати сауни та лазні.

Записатися на консультацію та лікування кісти молочної залози в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, зазначеним на сайті.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар