Logo

МРТ серця в Харкові

МРТ серця – це неінвазивний метод дослідження, що ґрунтується на використанні магнітного поля, радіочастотних імпульсів та спеціального програмного забезпечення для отримання детальних зображень серця, клапанів та судин. При МРТ серця відсутнє променеве навантаження.

МРТ серця роблять для оцінки морфології, кінетики (руху) та функції серця, характеристики перикарда та серцевої тканини, зокрема набряку, ішемії, постінфарктних рубців та аневризм серця. Перевагою МРТ є висока якість візуалізації серцевого м'яза та перикарда, завдяки якому можна охарактеризувати та відрізнити патологічні зміни.

На відміну від КТ, на МРТ можна побачити структуру зміни міокарда та оцінити функцію та кінетику серця. Для оцінки міокарда, а саме запальних змін, фіброзу, гібернуючого міокарда, альтернатива МРТ відсутня.

МРТ серця покаже інфаркт, ішемію та зони набряку.

Показання до МРТ серця:

  • фіброз та необхідність оцінки життєдіяльності міокарда;
  • пухлини великих судин;
  • захворювання перикарда (перикардіальний випіт, констриктивний перикардит);
  • зміни морфології серця (вроджені вади, патології клапанного апарату);
  • оцінка аорти, зокрема щодо коарктації (звуження просвіту), аневризми.

При міокардиті МРТ серця проводиться для візуалізації ділянок набряку та гіперемії (переповнення кров'ю) міокарда, визначення необоротних некротичних змін міокарда. МРТ коронарних судин серця дозволяє виявити їх звуження, спазми, швидкість кровотоку та відкладення кальцію. На МРТ можна виявити пухлину серця, оцінити її розмір, контури, локалізацію.

Показанням до МРТ серця також є дилатаційна та гіпертрофічна кардіоміопатії. Кардіоміопатії – це неоднорідна група захворювань, що мають переважно генетичну природу, в результаті яких розвиваються зміни міокарда (серцевого м'яза), що проявляються розширенням камер серця, потовщенням (гіпертрофією) або порушенням будови стінок (некомпактний міокард).

При ішемічній хворобі серця у пацієнтів з перенесеним інфарктом МРТ з контрастом виконується для оцінки протяжності постінфарктного кардіосклерозу в стінках камер серця, зазвичай лівого шлуночка. За результатами МРТ серця можна виявити ділянки міокарда, які краще функціонуватимуть у разі проведення оперативних втручань в обсязі аорто-коронарного шунтування або стентування.

Для виключення протипоказань перед магнітно-резонансною томографією серця кардіолог проводить огляд, направляє на аналізи та електрокардіограму.

Протипоказання до МРТ серця:

  • клаустрофобія;
  • алергія на гадоліній-місткий контраст;
  • тяжка ниркова недостатність.

Робити МРТ не можна зі штучним клапаном серця, кардіостимулятором, інсуліновою помпою або іншими електронними пристроями в організмі. Також існують обмеження для проведення магнітно-резонансної томографії серця для пацієнтів у тяжкому стані, тому рішення щодо можливості проходження дослідження приймається лікарем в індивідуальному порядку.

Робити МРТ після операції на серці (наприклад аортокоронарного шунтування) протипоказано до завершення реабілітаційного періоду. У разі неможливості провести МРТ лікар може направити на комп'ютерну томографію або УЗД серця.

Підготовка до МРТ серця

Специфічна підготовка до МРТ серця не потрібна. Однак пацієнту необхідно утриматися від їжі та напоїв за кілька годин до обстеження для зменшення динамічних артефактів (похибок).

МРТ серця у Харкові

У «Європейському Радіологічному Центрі» проводиться МРТ серця з контрастом, оскільки контрастне посилення міокарда дозволяє виявити ділянки макрофіброзу та оцінити стан серцевого м'яза, зокрема його перфузію (ступінь кровотоку) в режимі реального часу. Виявлення та оцінка зон фіброзу у структурі серцевого м'яза можливі лише при проведенні дослідження з контрастним посиленням.

Для проведення МРТ серця використовується високопольний сканер з високою швидкістю набору магнітного поля, спеціальна котушка та немагнітні електроди. Також при магнітно-резонансній томографії застосовуються спеціально розроблене програмне забезпечення томографа та робочі станції, завдяки яким оцінюються результати дослідження.

МРТ серця проходить із використанням магнітно-резонансного сканера в положенні лежачи. Більшість обстеження відбувається з нетривалою затримкою дихання (загалом 18-20 секунд). При обстеженні серця томограф дає команди «затримати дихання».

Під час обстеження безпосередньо під час сканування внутрішньовенно вводиться контрастна речовина. Тривалість МРТ серця становить близько 40-50 хвилин залежно від цілей обстеження та стану пацієнта.

Уточнити ціну на МРТ серця можна телефоном. Записатися на МРТ серця у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна на сайті або за телефоном.

Ціни на діагностику
Ціни на МРТ серця
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на МРТ серця з контрастуванням 1,5 Тл
6500 грн
5850 грн
pro-clinic-bg
Лого Клініка доказової медицини

Клініка доказової медицини:

  • ✓ Профілактика
  • ✓ Комплексна діагностика
  • ✓ Лікування
  • ✓ Хірургія
  • ✓ Реабілітація
Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар