Головко Ірина Іванівна

Сімейний лікар, лікар ПМД

Спеціалізація:

загальна практика-сімейна медицина.

Характеристика

Кожна мати довіряє здоров'я своєї дитини лише найкращому лікарю. Це має бути не просто довірена особа та першокласний фахівець, а й справжній друг, психолог, радник, людина з щирим серцем, безцінним професійним та життєвим досвідом.

 «Європейський Радіологічний Центр» мав щастя знайти такого лікаря! Знайомтесь: Ірина Іванівна Головко – сімейний лікар за фахом, який з перших кроків на професійній ниві працює з дітками різного віку, а особливо з малюками першого року життя та їхніми матусями. Спеціаліст позиціонує себе як сімейний лікар з профілактичним підходом, її головне завдання – попереджувати розвиток хвороб, впливаючи на звички людини, спосіб життя та навіть мислення:)

Спочатку Ірина Іванівна вела педіатричний прийом як сімейний лікар в дергачівській лікарні, потім було поглиблене вивчення питань підготовки молодих матусь до пологів, консультування вагітних на базі клубу «Антошка» щодо грудного вигодовування, догляду за новонародженими, першого прикорму. Потім лікар консультувала в клубі «Від А до Я», набула досвіду в психології та патронажі немовлят, багато уваги приділила вивченню спостерігальної медицини.

Навички цього напрямку є дуже важливими для молодих мам. Щоб мати хоробрість подивитися в обличчя всім страхам і намагатися розібратися в ситуації!

«Йдеться про медицину з залучанням батьків, яка спрямована допомогти позбутися функціональних порушень у дитини завдяки зміні її способу життя, харчування, сну», – пояснює лікар. Головне завдання спостерігальної медицини – навчити батьків в питанні здоров'я дитини відрізняти екстрену ситуацію від контрольованої. І у випадку контрольованої ситуації застосовувати певні дії, спрямовані на вирішення конкретної проблеми.

 

Ірина Іванівна впевнена, що на шляху допомоги кожному пацієнту окрім порад необхідно надавати ще й певні «інструменти» для втілення цих порад у життя. А інколи навіть не лише в площині медицини, а й звичайного життя, звичок. При призначенні лікування спеціаліст ретельно вивчає кожен окремий випадок, намагаючись застосовувати більш лояльні методи, спрямовані надати терапевтичний ефект і зберегти здоров'я дитини. А антибіотики, наприклад, призначає лише у випадку нагальної потреби.

«Відгуки пацієнтів і зворотній зв'язок – це той мій маяк, який надихає щодня рухатись лише вперед, надає сил, наснаги та сенсу в роботі», – зізнається фахівець.

Позитивна енергетика формує настрій, розширює горизонти для лікаря.

І це не дивно, бо головними цінностями в роботі Ірина Іванівна вважає людяність, індивідуальний підхід до пацієнта, розуміння того факту, що в кожної людини можуть бути свої вади. І лікар має не акцентувати на них, а, навпаки, підтримати, делікатно допомогти пацієнту подолати проблему.

Такий підхід не залишає байдужими пацієнтів. Кожен, хто потрапляє до кабінету Ірини Іванівни, бачить перед собою насамперед людину з великої літери, досвідченого фахівця, дбайливу мати, привітну жінку з лагідною усмішкою і сімейного лікаря, якому хочеться довіряти!

Навички, якими володіє

Шляхом проведення занять з вагітними здійснює підготовку вагітних до народження дитини, відпрацювання з ними навичок дихання та самопомочі в пологах, напрацювання навичок з грудного вигодовування та догляду за дитиною Патронаж новонародженого Проведення консультацій з розвитку дитини першого року життя Щомісячний нагляд за дитиною першого року життя та внесення даних у графіки розвитку дитини Проведення консультацій з введення пригодовування дитини з 6-місячного віку, консультації з харчування дитини Проведення освітньої роботи з профілактики травматизму, запобігання розвитку хвороб у малюків та загострень у хронічно хворих Антропометрія, проведення ЕКГ, огляд пацієнта, збір анамнезу, діагностика та лікування розповсюджених хвороб дітей та дорослих Проведення консультацій з виявлення відхилень та наступної корекції харчових звичок, що впливають на здоров’я пацієнта Вакцинація дітей та дорослих Видача довідок у школу, дитячий садочок, надання медичного висновка тимчасової непрацездатності Внесення даних у медичну систему охорони здоров’я Helsi, виписування направлень на обстеження та на консультації до вузькопрофільних спеціалістів, рецептів на лікарські засоби та за програмою реімбуксації «доступні ліки» Проведення загальнозміцнювального масажу дітям перших років життя Особисті навички, якими володіє лікар: - Постійно підвищує професійну кваліфікацію – завдяки регулярному відвідуванню медичних конференцій, майстер-класів та навчальних семінарів - Вміє налагодити контакт із дітлахами - Веде комунікацію з батьками у формі відкритого спілкування, що формує у пацієнта причетність до самозцілення - Вміє донести складну медичну інформацію простими словами.

Знання мов:

українська , англійська
Робочий стаж: з 2004 року

Досвід роботи:

З травня 2023 року і до сьогодні працює сімейним лікарем у "Європейському Радіологічному Центрі".

З березня 2022 по квітень 2023 – сімейний лікар у Комунальному некомерційному підприємстві "ЦПМСД Світловодської МР" у м. Світловодськ – Власівська амбулаторія.

З вересня 2020 по лютий 2022 – помічник керівника у Приватному медичному центрі, м. Харків.

З грудня 2018 по червень 2020 – інструктор учбово-тренувального центру підготовки до батьківства, пологів у сімейному клубі "Сім'я від А до Я", м. Харків.

З січня 2016 по серпень 2018 – педіатр-лектор (консультант з маркетингу) в мережі дитячих магазинів "Антошка", м. Харків.

З квітня 2014 по грудень 2015 – сімейний лікар у Дергачівській лікарні, м. Дергачі.

З лютого 2013 по квітень 2014 – сімейний лікар підрозділу амбулаторії сімейної медицини Дергачівської лікарні в с. Слатине.

З лютого 2011 по лютий 2013 – завідуюча амбулаторією сімейної медицини Дергачівської лікарні в с. Замерці

З січня 2008 по січень 2011 – сімейний лікар у Дергачівській лікарні, м. Дергачі та лікар-статист інформаційно-аналітичного відділу Дергачівської лікарні, м. Дергачі.

З серпня 2004 по січень 2008 – лікар-інтерн Дергачівської лікарні, м. Дергачі.

Освіта:

1998-2004 рр. – Харківський національний медичний університет, факультет "лікувальна справа".

Післядипломна освіта:

25.06.2022 – сертифікований диплом спеціаліста за освітньою програмою "Реабілітація та масаж" Українського гуманітарного інституту, м. Буча.

29.10.2021 – сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю загальна практика – сімейна медицина.

25.12.2015 – І кваліфікаційна категорія за спеціальністю загальна практика – сімейна медицина.

2011 р. – ІІ кваліфікаційна категорія за спеціальністю загальна практика – сімейна медицина.

2014 р. – сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю "Ультразвукова діагностика".

2010 р. – сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю "Організація та управління охороною здоров'я" (ХМАПО).

Наукові заходи, відвідані лікарем (семінари, курси, конгреси, тощо)

2023р.

- 27-29 вересня – 5-й Національний конгрес з клінічної імунології, алергології та інфектологї

- 26 вересня – науково-практична конференція «Актуальні питання практики сімейного лікаря та педіатра»

- 15 вересня конференція «Family Doctor Assistance: Безпека пацієнта. Безпека медицини»

- 7-8 вересня – семінар «Дні нутриціології та дієтології у Львові»

- навчальний курс «Залізодефіцитна анемія»

- 6 серпня – семінар АССМЕ «PedSMART грудне вигодовування»

- 3 березня «Спеціалізоване навчання за темою «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP онлайн-навчання Академія НСЗУ»

- 23 лютого – семінар «ПРОБІОТИЧНА ТЕРАПІЯ В ПРАКТИЦІ ЛІКАРІВ РІЗНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ»

- 22-23 лютого – конгрес з міжнародною участю «PRO/PRE BIOTIC»

- 22 лютого – семінар «ФАРМАКОЛОГІЯ ТА МІКРОБІОМ»

- 21 лютого – майстер-клас «Вітамін D: звичайна нутритивна підтримка чи значно більше?»

- 26-27 січня – науково-практична конференція з міжнародною участю України «Організація амбулаторної та стаціонарної психіатричної допомоги під час війни»

2022 р.

- 15 грудня – міжнародний семінар «Застосування дієтичних добавок: коли? Кому? Та з якою метою?»

- 7 грудня – вебінар ОsteoHub «Біль у спині у вагітних: що можна, коли нічого не можна?

- 25-26 листопада – ІІ Міжнародний міждисциплінарний конгрес «Ефективність та безпечність лікарських засобів: стандарти діагностики та лікування»

- 22 листопада – дистанційний курс «Підтримка психічного здоров’я пацієнтів в часи надзвичайних станів» ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗУ»

- 17-18 листопада – науково-практична конференція «Внутрішня медицина на стику спеціальностей. Міждисциплінарний консенсус можливий»

- 9 листопада – навчальний семінар «Медикаментозна алергія: реакція гіперчутливості на бета-лактамні антибіотики та місцеві анестетики»

- 3-4 листопада – науково-практична конференція «Сучасна педіатрія з позиції доказової медицини», майстер-клас «Псоріаз у дітей: від діагнозу до профілактики супутніх захворювань»

- 31 жовтня – майстер-клас «Залізодефіцитна анемія»

- 28 жовтня – семінар «Експерт студіо Ю. Давидової «Сучасні підходи до ведення захворювань серцево-судинної системи під час вагітності»

- 20 жовтня – майстер-клас «Педіатричні читання»

- 19 жовтня – семінар «ПРАКТИЧНА ПЕДІАТРІЯ ВІД А ДО Я. Надлишкова та недостатня вага дитини – як запобігти негативним наслідкам розвитку?»

- 19 жовтня – майстер-клас «Харчова гіперчутливість у дітей. Сучасні аспекти діагностики, нутритивної та зовнішньої корекції»

- 18 жовтня – науково-практична конференція «Нова хвиля COVID-19 в Україні: практичний досвід лікарів опорних лікарень»

- 14 жовтня – майстер-клас «Антибіотикотерапія в період загрози COVID-19»

- 5 жовтня – семінар «ПРАКТИЧНА ПЕДІАТРІЯ ВІД А ДО Я. Функціональні порушення шлунково-кишкового тракту після 4 років»

- 1 жовтня – семінар з міжнародною акредитацією ACCME «PedSMART Дерматологія»

- 23 вересня – сайстер-клас «Опущення органів малого тазу»

- 20 вересня – навчальний семінар «Педіатричні читання»

- 30 серпня – всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Нове про головне: основні кардіологічні алгоритми у різних категорій пацієнтів»

- 18-25 серпня – всеукраїнський тренінг «Пакет основних втручань щодо неінфекційних захворювань (pen) на рівні первинної медичної допомоги», співпраця ГО Академія сімейної медицини України та офісу ВООЗ в Україні

- 7 серпня Семінар з міжнародною акредитацією ACCME «PedSMART грудне вигодовування»

- 30 червня-1 липня – семінар з міжнародною участю «Вдосконалення харчування для здоров’я та довголіття людини 2022»

- 27 червня – навчальний тренінг з оволодінням практичними навичками «Літня Галицька школа з експертами ESPGHAN»

- 3-5 червня – конгрес з міжнародною акредитацією ACCME

- «IV Конгрес Української академії педіатричних спеціальностей PRIME PEDIATRICS 2022»

- 2 червня – телеміст «IV Міждисциплінарний Колегіум з неврологічних захворювань»

- 31 травня – навчальний тренінг «Атопічний дерматит: виклики воєнного часу»

- 26 травня – телеміст «Респіраторні алергози»

2021р.

- 4-7 липня 4-денний онлайн-навчання з дієтології «Школа диетологов» Международный центр дополнительного профессионального образования, м. Москва, 15 годин

-16 червня – науково-практичний семінар «Харчування вагітної сьогодні – здорова дитина завтра»

- 21-22 травня – всеукраїнський семінар з міжнародною участю «Алергічний риніт: персоналізований підхід до діагностики та лікування»

- 18-19 травня – науково-практична конференція з акредитацією ACCME «ІННОВАЦІЇ В ДИТЯЧІЙ ГАСТРОЕНТЕРОЛОГІЇ ТА НУТРИЦІОЛОГІЇ В ПРАКТИЦІ ПЕДІАТРА І СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ» Читання імені професора Ю. В. Бєлоусова

- 13 травня – національна фахова школа «Сучасна оториноларингологія та алергологія» на тему «Діагностичні алгоритми та принципи лікування пацієнтів із захворюваннями верхніх дихальних шляхів» 

- 6-7 квітня – науково-практична конференція «DniproFllergoSummit»

- 26 березня – всеукраїнська фахова школа респіраторної медицини «Здорове дихання»

- 25 березня – науково-практична конференція з міжнародною участю «Інфекційні захворювання у дітей. Сучасний погляд на діагностику, лікування та профілактику»

- 18-19 березня – науково-практична конференція «Респіраторні читання 2021»

2020 р.

- 5 вересня – тематичне навчання за дистанційною формою на семінарі «Безперервний професійний розвиток сімейного лікаря та педіатра» на тему «Сучасні стандарти діагностики, лікування та профілактики поширених інфекційних та неінфекційних хвороб дитячого віку»

- 13 травня – лекційний курс онлайн-школи практичної майстерності лікаря (з міжнародною участю) «Проблемні питання дитячої гастроентерології, нефрології та вакцинації. Невідкладні стани в педіатрії»

- 10 квітня – всеукраїнська фахова школа респіраторної медицини «Здорове дихання»

- 20 лютого – навчальний семінар «Раціональні підходи до діагностики та ведення пацієнта дитячого віку» 

- 20 лютого – «Школа вакцинації» 

- 1 листопада – науково-практична конференція з міжнародною участю «Психосоматична медицина: наука і практика» 

2019р.

- 26 жовтня – практичний семінар «Метод біопунктури в гінекології» 

- 13 вересня – навчальний семінар «Впровадження міжнародних стандартів діагностики та лікування дітей з алергічними захворюваннями» 

- 21-22 травня – науково-практична конференція з міжнародною участю, присвячена пам’яті проф. Бєлоусова Ю.В. «Інновації в дитячій гастроентерології та нутриціології в практиці дитячого та сімейного лікаря» 

2018 р.

- 30 жовтня – науково-практична конференція «Інноваційні клінічні рекомендації в педіатричній практиці» 

- 30-31травня – науково-практична конференція з міжнародною участю, присвячена пам’яті проф.. Бєлоусова Ю.В. «Інновації в дитячій гастроентерології та нутриціології в практиці дитячого та сімейного лікаря» 

- 30 березня – навчальний семінар ВГО «Асоціація педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України»: «Впровадження в медичну практику протоколів діагностики та лікування захворювань органів травлення у дітей» 

2017 р.

- 7 листопада – вебінар «Оптимізація схем лікування захворювань дитячого віку біорегуляційними препаратами Хель» 

- 19 вересня – семінар: Школа практикуючого лікаря «Підвищення ефективності та безпеки комплексної терапії ускладнень ГРВІ та грипу за допомогою комплексних біорегуляційних препаратів ТМ Хель». (лектор – Смирнова В.І. ) м. Харків

- 18 квітня – семінар Мішеля Одена «Пологи та майбутнє людства у світлі наукових відкриттів», м. Дніпро

- 17 квітня – семінар Мішеля Одена «Пологи. День, що впливає на ціле життя», м. Дніпро

- 11 лютого – семінар: Школа практикуючого лікаря «Оптимізація терапії захворювань серцево-судинної системи біорегуляційними препаратами Хель» (лектор – Смирнова В.І.), м. Харків

2016 р.

- 20 вересня – тренінг «Майстерність публічних виступів» 

- вебінар «Оптимізація терапії захворювань дитячого віку біорегуляційними препаратами Хель»

- 28 травня – семінар, організований громадською організацією «Українська Академія Педіатрії» «Захід зустрічає схід. Педіатрична практика в системі громадського здоров’я»

- 27 березня – семінар Мішеля Одена «Пологи в науковому контексті 2016, наука проти традиції», м. Київ

2015 р.

- майстер-клас в режимі навчального семінару «Сучасні підходи до лікування найбільш розповсюджених захворювань в терапевтичній практиці» 

- курс тематичного удосконалення ХМАПО «Грип та інші гострі респіраторні інфекції у дітей», 1 міс.  

- семінар «Амбулаторно-поліклінічна допомога пацієнтам гастроентерологічного профілю» 

- міжрегіональна науково-практична конференція з міжнародною участю, присвячена пам’яті проф. Бєлоусова Ю.В. «Проблемні питання профілактики та лікування інфекційних і соматичних захворювань у дітей» 

- XVII Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання педіатрії», присвячена пам’яті члена-кореспондента НАН, АМН України, РАМН, професора В. М. Сидельникова «Педіатрична гастроентерологія: наука і практика»,

- цикл симпозіумів з міжнародною участю, м. Дніпропетровськ

- всеукраїнська науково-практична конференція «Лікування кашлю з позиції доказової медицини. Прості відповіді на складні питання» 

2014 р.

- курс тематичного удосконалення ХМАПО «Профілактика, діагностика та лікування в практиці сімейного лікаря», 1 міс. 

2012 р.

- обласна науково-практична конференція «Невідкладна отоларингологічна допомога в практиці лікарів лікувального та педіатричного профілю» 

- «Інфекції сечової системи у пацієнтів з хронічною хворобою нирок»

2010 р.

- «Організація та надання екстреної медичної допомоги населенню у невідкладних станах у надзвичайних ситуаціях»

- конференція «Амбулаторно-поліклінічна допомога дітям з патологією органів травлення» 

2009 р.

- «Менеджмент та економіка в сімейній медицині»

2008 р.

- «Впровадження клінічних протоколів у систему поліклінічного моніторингу за дітьми віком до 3 років»

ГОЛОВКО ІРИНА ІВАНІВНА

Наші послуги

Вас може зацікавити

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар
ERC Logo
Укр | Рус