Logo

Лікування саркоми в Харкові

Саркома – це злоякісна пухлина, яка розвивається з клітин м'яких тканин (підтримуючих структур в організмі, за винятком кісток). До м'яких тканин належать:

  • жирова та м'язова тканини;
  • кровоносні судини;
  • глибокі тканини шкіри;
  • нерви;
  • зв'язки та сухожилля;
  • тканини навколо суглобів.

На діагностиці та лікуванні саркоми м'яких тканин спеціалізується онколог. Вилікувати саркому в Харкові можна у «Європейському Радіологічному Центрі».

Причини саркоми

Пухлина утворюється в результаті неопластичного процесу – безконтрольного поділу та розростання атипових клітин. Можливі причини саркоми:

  • генетична схильність;
  • перенесена променева терапія;
  • вірус імунодефіциту людини;
  • СНІД (синдром набутого імунодефіциту);
  • вірус герпесу людини 8 типу чи папіломи людини.

Причини раку можуть відрізнятися залежно від виду саркоми. Наприклад, до рабдоміосаркоми можуть призвести генетичні синдроми, серед яких нейрофіброматоз 1 типу, синдроми Нунана, Лі-Фраумені, Беквіта-Відеманна та Костелло.

Види саркоми

Саркоми класифікують залежно від локалізації та структури.

Види саркоми

Саркома Капоші

Розвивається з ендотеліальних клітин, які вистилають кровоносні та лімфатичні судини. На початковій стадії саркоми Капоші можуть з'являтися багряні плями на ногах та обличчі в області статевих органів, ротової порожнини. У поодиноких випадках саркома розвивається в легенях та травному тракті

Саркома Юїнга (остеогенна саркома)

Саркома кісток, яка зазвичай вражає дітей та людей молодого віку (до 30 років). Виникає через генетичні захворювання (наприклад, хворобу Педжета), травми кісток, іонізуюче опромінення у великих дозах

Синовіальна саркома

Розвивається з тканин, розташованих навколо суглоба чи сухожилля. Зазвичай проявляється щільною шишкою або вузликом під шкірою, який може бути болючим при пальпації

Лейоміосаркома

Починається в гладком'язовій тканині, яка формує стінки матки, шлунка, травного тракту, кровоносних судин та сечовидільної системи. Є рідкісним, але агресивним типом раку, за місяць може збільшитися вдвічі

Рабдоміосаркома

Розвивається зі скелетних м'язових клітин або в порожнистих органах (наприклад, сечовому міхурі та матці). Найчастіше вражає скелетні м'язи верхніх та нижніх кінцівок

Ліпосаркома

Рідкісний тип раку, який починається в жирових клітинах. Зазвичай вражає область живота, рук чи ніг

Хондросаркома

Вражає кістки або хрящові тканини, часто виникає в області тазу, стегон чи плеча, рідше – у хребті

Хондрома

Злоякісна хрящова пухлина, що характеризується неагресивним перебігом

Фібросаркома

Починає розвиватися у клітинах сполучної тканини, згодом переходить на кістки

Карцинома – це не саркома, оскільки розвивається не в м'яких, а в епітеліальних тканинах. Дерматофіброма, на відміну від саркоми, є доброякісною пухлиною шкірного покриву.

Симптоми саркоми

Саркома виглядає як припухлість або вузол, який тисне на прилеглі тканини та органи. Симптоми саркоми змінюються залежно від стадії раку.

Стадії саркоми

Стадія

Ознаки

Стадія I

На початковій стадії саркома знаходиться тільки в початковій області розвитку та не поширюється на інші тканини чи органи

Стадія II

Новоутворення збільшується в розмірах і поширюється на навколишні здорові тканини, але все ще залишається в межах початкової області розвитку

Стадія III

Пухлина може вражати лімфатичні вузли та поширюватися на найближчі органи

Стадія IV

На 4 стадії саркома має віддалені метастази, які можуть бути в легенях, печінці, кістках

На ранній стадії злоякісна пухлина зазвичай протікає безболісно, що ускладнює її виявлення. Можливі симптоми саркоми м'яких тканин:

  • припухлості, вузлики та горбки на тілі;
  • порушення цілісності шкірного покриву;
  • біль (через стискання пухлиною нервів та м'язів);
  • набряк та запалення шкіри;
  • швидка стомлюваність та слабкість;
  • різка втрата ваги.

Ознаки можуть змінюватись залежно від локалізації пухлини. Наприклад, саркома матки (злоякісна пухлина з гладких м'язів) проявляється міжменструальними кровотечами з неприємним запахом, припухлістю в піхві, відчуттям «переповненості» в животі, частим сечовипусканням та болем у ділянці тазу.

Першою ознакою остеогенної саркоми є тупий, прогресуючий біль над злоякісним осередком, який зазвичай посилюється вночі. Інші симптоми саркоми кісток:

  • збільшення кістки в об’ємі;
  • деформація кінцівки, ураженої раком;
  • набряк м'яких тканин навколо пухлини кістки;
  • наявність нерухомої під час пальпації пухлини під шкірою;
  • локальне підвищення температури в місці саркоми;
  • болючість новоутворення;
  • крихкість кістки (через яку можуть виникати переломи).

Для саркоми обличчя характерні головний біль, набряк або випинання очей, кровотеча з носа, горла та вух. При саркомі в органах сечовидільної та репродуктивної систем з'являються проблеми з сечовипусканням та випорожненням кишечника, домішки крові в сечі, кровотеча з піхви та прямої кишки.

При пухлині в ділянці живота з'являються біль, здуття, почуття швидкого насичення під час їжі, закрепи та домішки крові у фекаліях. Саркома хребта може супроводжуватися болем під час ходьби, поворотів тулуба чи нахилів, неможливістю контролювати кишечник чи сечовий міхур (якщо пухлина стискає спинний мозок).

Саркома серця може призвести до болю в грудній клітці, порушень серцевого ритму, кашлю з кров'ю, набряків нижніх і верхніх кінцівок, посиніння пальців при натисканні, нічної пітливості, а також викривлення нігтів з потовщенням м'яких тканин пальців. Саркома легенів викликає задишку, утруднене дихання та кашель.

Ознаками саркоми молочної залози є біль у грудях, збільшення розміру чи зміна форми залози, припухлість тканин, виділення з сосків. Саркома вульви може призвести до свербіння, печіння та поколювання в області статевих органів, болю та кровотечі під час сексу.

Діагностика саркоми в Харкові

Перед початком лікування онкодерматолог збирає анамнез та аналізує скарги пацієнта (запитує про час появи симптомів, їх інтенсивність). Діагностика саркоми може включати:

  • огляд та пальпацію шкірних покривів. Лікар визначає локалізацію, розмір, рухливість та текстуру пухлини;
  • інструментальні методи обстеження (рентген, УЗД, КТ, МРТ, мамографія). Дають змогу отримати детальні зображення внутрішніх органів, виявити метастази;
  • біопсія. Проводиться за допомогою забору невеликого шматочка тканини пухлини, який направляється на дослідження для отримання інформації про природу новоутворення (доброякісне чи злоякісне);
  • гістологічне дослідження. Застосовується для визначення типу саркоми та її характеристик.

Залежно від симптомів пацієнта та ймовірного діагнозу лікар може направити на здачу лабораторних аналізів крові, наприклад, на онкомаркери, гормони. За результатами обстеження визначається тип та стадія пухлини, прогноз, підбирається курс терапії.

Лікування саркоми в Харкові

Курс терапії може включати хірургічне втручання з видалення пухлини та застосування лікарських препаратів. Лікування саркоми:

  • операція. Може проводитися для видалення пухлини та оточуючих здорових тканин, бути частковою (передбачає резекцію органу) або радикальною (наприклад, ампутація кінцівки);
  • променева терапія. Для знищення ракових клітин використовуються рентгенівські промені. Застосовується для зменшення розмірів саркоми до або після операції, контролю росту пухлини в неоперабельних випадках, лікування метастазів;
  • хіміотерапія. передбачає використання лікарських препаратів для знищення або уповільнення росту ракових клітин;
  • таргетна терапія. Лікування спрямоване на специфічні білки, пов'язані з певними видами сарком;
  • імунотерапія. Активують та посилюють реакцію імунної системи для боротьби з раком.

При саркомі Капоші може використовуватись місцева терапія (ізольоване лікування пухлини) та системна (терапія, спрямована на весь організм). При системному лікуванні застосовується хіміотерапія разом з імунотерапією та антивірусною терапією (при ВІЛ-інфекції). Місцеве лікування використовується рідше – через ризик інфікування ушкодженої пухлини, появи кровотечі та опіку.

Для лікування синовіальної саркоми потрібне хірургічне видалення пухлинного вузла, уражених лімфатичних вузлів. Саркома характеризується високим відсотком рецидивів, тому для їх запобігання після операції використовується променева терапія.

Записатися на консультацію до онкодерматолога та лікування саркоми в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар