Logo

Видалення ліпоми в Харкові

Ліпома – новоутворення доброякісної природи, яке зазвичай не завдає болю та дискомфорту. Видалити ліпому в Харкові можна у «Європейському Радіологічному Центрі».

Що таке ліпома

Ліпома (жировик) – це пухлина, яка складається з жирової тканини.

Види ліпом

Назва

Характеристика

Звичайна ліпома

Найпоширеніший тип, ліпома містить білі жирові клітини, функцією яких є збереження енергії

Ангіоліпома

Містить жир та кровоносні судини, часто болюча, рідко перевищує два см у діаметрі

Фіброліпома

Новоутворення складається з жиру та фіброзної тканини, зазвичай не містить атипових клітин

Гібернома

Містить бурі жирові клітини, які генерують тепло та допомагають регулювати температуру тіла

Аденоліпома

Розташована поверхнево, містить компоненти потових залоз

Міоліпома

Складається зі зрілого жиру та гладких м'язів, у більшості випадків переважають м'язи

Мієлоліпома

У складі має зрілий жир та елементи кісткового мозку, може мати виражений лімфоїдний компонент

Новоутворення найчастіше розташовується між шкірою і підлягаючим м'язовим шаром. У разі ущільнення під шкірою необхідна консультація дерматолога.

Причини розвитку ліпоми

Причини ліпоми до кінця не вивчені, проте новоутворення найчастіше розвиваються за наявності спадкової схильності або у віці 40-60 років. Захворювання, що викликають множинні ліпоми:

  • хвороба Деркума (нейроліпоматоз). Рідкісна хронічна хвороба, що викликає ріст болючих ліпом на руках, ногах і тілі;
  • синдром Гарднера. Форма сімейного аденоматозного поліпозу, що викликає множинні поліпи в товстій кишці, пухлини в кістках та ліпоми м'яких тканин;
  • спадковий множинний ліпоматоз. Передається спадково, характеризується утворенням ліпом під шкірою в області тулуба та кінцівок;
  • хвороба Маделунга (множинний симетричний ліпоматоз). Зазвичай розвивається у чоловіків, які зловживають алкоголем, супроводжується утворенням ліпом на шиї, в області грудних залоз, живота, верхніх і нижніх кінцівках.

Ріст ліпоми шкіри може спровокувати пошкодження м'яких тканин (наприклад, внаслідок удару). Фактори ризику появи жировиків на тілі включають надмірну вагу, захворювання печінки та непереносимість глюкози.

Симптоми та стадії ліпоми

Ліпоми на спині та животі складаються з повільно зростаючої, зрілої жирової тканини з мінімальною сполучною стромою. Зазвичай вони поміщені в тонку фіброзну капсулу. Симптоми ліпоми:

  • підшкірне новоутворення;
  • пухлина округлої чи овальної форми;
  • м'яке й нещільне на дотик утворення.

Жировики на спині інкапсульовані, тобто не поширюються на навколишні тканини. Ліпоми зазвичай не болять при натисканні, легко рухаються під шкірою при пальпації.

Ліпоми на голові та тілі зазвичай мають невеликий розмір і не перевищують п'яти см у діаметрі (у рідкісних випадках можуть досягати 15 см). При великому розмірі, стисканні нервів або наявності кровоносних судин ущільнення під шкірою може боліти при натисканні. Почервоніння шкіри та збільшення локальної температури в ділянці пухлини може вказувати на запалення та появу гною в ліпомі.

Ліпоми рідко з'являються на ребрах і м'язах, у внутрішніх органах та головному мозку. Зазвичай ліпоми локалізуються на лобі, руках та ногах, спині, грудях, плечах та шиї.

Діагностика ліпоми в Харкові

Ліпома на стегні, спині та животі може мати схожі ознаки з іншими новоутвореннями шкіри (наприклад, атеромою). Тому з появою ущільнення під шкірою необхідно звернутися до дерматолога. Діагностика ліпоми може включати:

  • аналіз симптомів. Лікар запитує про час появи ліпоми на кисті, наявність болю та дискомфорту при дотику;
  • збір особистого та сімейного анамнезу. Дерматолог опитує пацієнта щодо наявності захворювань, які могли викликати ліпоми в області молочної залози, спини та голови, про нещодавні травми та спадкову схильність;
  • фізичний огляд. Лікар оглядає ліпому та навколишні тканини (наприклад, сідниці, живіт, спину) залежно від локалізації пухлини, пальпує новоутворення для визначення розміру, текстури, рухливості;
  • біопсія. При підозрі на злоякісність новоутворення лікар робить забір невеликого шматочка пухлини та відправляє його на дослідження для визначення природи новоутворення (доброякісне чи злоякісне).

Ліпома може мати схожі ознаки з ліпосаркомою – злоякісною пухлиною у жирових тканинах. Новоутворення характеризується швидким ростом та болючістю, не розповсюджується під шкіру. Для візуалізації пухлини та встановлення діагнозу дерматолог також може направити пацієнта на КТ або МРТ.

Видалення ліпоми в Харкові

Лікування ліпоми без операції не проводиться, оскільки лікарські препарати не здатні привести до розсмоктування новоутворення. Жировики, які не завдають болю й дискомфорту, не збільшуються в розмірах, лікувати не обов'язково. Рішення про необхідність хірургічного видалення ліпоми приймається лікарем та пацієнтом за результатами діагностики.

Видавлювати ліпому не можна через ушкодження навколишніх тканин, кровоносних судин і нервів, оскільки новоутворення знаходиться глибоко під шкірою. При спробі видавлювання шишки на голові та тілі є ймовірність пошкодження шкіри та розвитку бактеріальної інфекції.

Позбутися ліпоми допоможе хірург-дерматолог. При запаленні ліпоми хірургічне лікування може бути відкладене, призначаються препарати для зменшення запального процесу. Операція з видалення ліпоми може проводитися малоінвазивно (лазером) або традиційно (скальпелем). Хід операції з видалення ліпоми:

  1. Лікар використовує місцевий анестетик (лікарський препарат) для запобігання болю та дискомфорту під час операції.
  2. Операційне поле обробляється антисептичним засобом для запобігання потраплянню інфекції.
  3. Хірург робить невеликий розріз у ділянці ліпоми.
  4. Лікар відокремлює новоутворення від навколишніх тканин, акуратно витягує капсулу ліпоми без її пошкодження.
  5. Хірург накладає косметичні шви та закриває рану стерильною пов'язкою.

При великому розмірі пухлини після видалення ліпоми в рані може накопичуватися рідина. Для запобігання ускладненням лікар може встановити дренаж після видалення ліпоми для відтоку крові та лімфи.

Після видалення ліпоми може зберігатися набряк навколишніх тканин протягом кількох днів, що є нормальним явищем. Якщо після видалення ліпоми залишилося ущільнення, необхідно звернутися до хірурга. Ризик рецидиву ліпоми після видалення мінімальний.

Ліпоми можуть видалятися лазером, під час операції лікар вводить лазерне волокно через невеликий розріз і направляє його до пухлини. Лазер руйнує жирові клітини та коагулює судини, знижуючи ризик кровотечі та ускладнень після операції.

Реабілітація після видалення ліпоми

Після видалення ліпоми рана гоїться протягом 7-10 днів, при використанні лазера – п'ять-шість днів. Після видалення новоутворення необхідно виконувати рекомендації лікаря для запобігання інфікуванню рани. Після видалення ліпоми необхідно регулярно змінювати пов'язку, обмежити тиск на післяопераційну рану.

При ліпомі на попереку потрібно відмовитися від сну на спині (при наявності больових відчуттів). У разі видалення ліпоми на потилиці до загоєння рани слід утриматися від фарбування волосся та процедур догляду (наприклад, кератину чи ботоксу).

Записатися на консультацію до хірурга-дерматолога та видалення ліпоми в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити ціну хірургічного видалення ліпоми можна також на сайті або по телефону в наших операторів.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар