- >
- >
- >
Видалення поліпів кишківника в Харкові
Поліпи можуть розвиватися в товстому та тонкому кишечнику, шлунку та стравоході, прямій кишці, жовчному міхурі, а також у носових ходах та гортані. Вилікувати поліпи в кишківнику в Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі».
Що таке поліпи кишківника
Поліп – це доброякісне утворення товстої кишки, яке не може проростати крізь стінку кишківника чи давати «паростки» в інші органи. Однак у довгостроковій перспективі небезпека поліпів у кишківнику полягає в їх рості та малігнізації – перетворенні на злоякісні новоутворення.
Від чого з'являються поліпи в кишківнику
Ризик розвитку поліпів прямої та товстої кишки підвищується з віком (після 50 років). Інші причини поліпів у кишківнику:
- запальні захворювання кишківника (виразковий коліт чи хвороба Крона);
- надмірна вага або ожиріння;
- куріння та зловживання алкоголем;
- відсутність фізичної активності;
- неконтрольований діабет другого типу.
Поліпи в задньому проході та кишківнику можуть бути викликані генетичними захворюваннями. До спадкових патологій, що викликають ріст поліпів у кишківнику, належать синдроми Лінча, Гарднера, Пейтца-Егерса та зубчастого поліпозу, а також сімейний аденоматозний поліпоз.
Вживання оброблених харчових продуктів та надто великої кількості червоного м'яса (замість переважно рослинного харчування) підвищує ризик виникнення поліпа анального каналу. Дієта з великим вмістом жирів та відсутністю клітковини може стати причиною поліпа в анусі.
Симптоми поліпів кишківника
Невеликі поліпи товстої кишки можуть мати безсимптомний перебіг або неяскраво виражені симптоми. Симптоми поліпів у кишківнику:
- закреп або діарея, які тривають понад тиждень;
- ректальна кровотеча;
- зміна кольору фекалій на чорний чи червоний;
- домішки слизу в калі;
- спастичний біль у животі.
Поліп сигмоподібної кишки може проявлятися болем та дискомфортом при дефекації, почуттям неповного випорожнення кишківника. При частій кровотечі з ануса може розвинутися анемія (малакровість), на яку вказуватимуть задишка, втома, блідість шкірних покривів, холодні кінцівки, головний біль і запаморочення.
Зовнішні поліпи заднього проходу можна переплутати з розширенням гемороїдальних вен. Відрізнити поліп від геморою самостійно складно, оскільки захворювання мають схожі симптоми.
Діагностика та лікування поліпів кишківника в Харкові
Позбутися поліпів у кишківнику допоможе ендоскопіст після встановлення точної локалізації, розміру та кількості утворень. Діагностика поліпів:
- колоноскопія (огляд слизової оболонки товстої кишки за допомогою колоноскопа – гнучкої трубки з джерелом світла та камерою). Допомагає оцінити розмір та локалізацію утворення;
- аналіз калу на приховану кров. Поліпи більше одного см у діаметрі схильні до травмування й можуть провокувати незначні кровотечі.
Поліпи в кишківнику не можуть зникнути самі, оскільки зазвичай складаються з залізистої тканини та прикріплені до стінки органу. Єдиним способом лікування є операція.
Спосіб видалення поліпів у кишківнику підбирається лікарем після визначення форми та розміру новоутворення. Основні правила видалення поліпів:
- утворення має бути видалене з навколишніми здоровими тканинами (дозволяє гарантувати, що поліп видалений повністю й не виросте знову);
- поліп бажано видаляти одним блоком. Фрагментоване утворення важче оцінити мікроскопічно;
- віддалені утворення направляються на патоморфологічні дослідження для визначення природи поліпа кишківника (доброякісна чи злоякісна).
Поліпи розміром один-два мм в діаметрі можна видалити біопсійними щипцями. Для видалення утворень від 3 до 10 мм використовується ендоскопічна петля. Під час операції з видалення поліпа відбувається «накидання» петлі на основу утворення та відсікання пухлини в межах здорових тканин. Поліпи більше одного см видаляються за допомогою електрохірургічного обладнання, завдяки якому можна видалити новоутворення повністю, не розділяючи їх на фрагменти.
Після видалення поліпа кишківника не можна пити алкоголь і газовані напої, чай, каву, їсти жирну та гостру їжу для запобігання подразненню слизової оболонки кишківника. Також важливо дотримуватись усіх рекомендацій лікаря для попередження ускладнень (наприклад, кровотеч, інфекції).
Уточнити ціну видалення поліпів у задньому проході та кишечнику можна за телефоном. Записатися на лікування поліпів у кишківнику в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» також можна за телефоном, зазначеним на сайті.