ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

МРТ суглобів

Зазвичай важливість вислову «життя в русі» ми починаємо розуміти лише після виникнення перших проблем із суглобами. Захворювання опорно-рухового апарату займають третє місце за поширеністю після хвороб органів кровообігу та травлення. Кістково-суглобові захворювання виникають через погану екологію, дефіцит мінералів, порушення обміну речовин, вікові зміни, травми та спадковість.

Результати МРТ відрізняються від КТ достовірною точністю. Примітно, що такі вони навіть при дослідженні на предмет ранніх стадій захворювань. Особливо МРТ важлива при травмі колінного суглоба – лише МРТ видає детальну картину внутрішнього стану суглобової сумки та меніска.

Навколишні м'які тканини також добре візуалізуються за допомогою МРТ, тому його використовують і для обстеження великих суглобів – тазостегнових, плечових, колінних та ліктьових.

Коли необхідна МРТ суглобів:

  • при травмах різної етіології;
  • вивихах;
  • розривах манжети м'язів і/або обертачів плеча;
  • при защемленні сухожиль і нервів;
  • пухлини м'яких тканин і кісток;
  • для виявлення або виключення ушкоджень внутрішніх структур коліна (менісків, суглобового хряща, зв'язок).

МРТ показує детальне зображення кісткових структур суглобів, як це роблять рентген і КТ. Однак рентген і КТ не дають такої контрастності дослідження, яка дозволила б побачити мінімальні патологічні зміни навіть у таких дрібних структурних елементах як волокна, сухожилля, м'язові пучки, зв'язковий апарат суглоба, меніски, суглобові губи, хрящова тканина та ін. Усе це можливо з МРТ. Будучи безпечним і безболісним, метод МРТ при цьому такий же інформативний, як і інвазивна артроскопія.

МРТ – абсолютно безпечний, нешкідливий метод обстеження. Можна проводити вагітним, новонародженим, без направлення.

 

 

Як проходить обстеження

До кабіни МРТ не можна заходити з кардіостимуляторами, водіями ритму, слуховими апаратами, металевими предметами, телефонами, наручними годинниками, ключами від машини, електронними носіями інформації, банківськими картами.

Процедура триває від 15 до 50 хвилин.

Результати видаються не раніше ніж через 30 хвилин після проходження обстеження, але не пізніше ніж через 24 години. Час видачі результатів повідомляється після повного проходження обстеження.

 

 

Маєте інші запитання? Поставте їх лікарю

  Refresh Captcha  
 
Інші матеріали категорії: « МРТ м'яких тканин
Задать вопрос врачу

  Refresh Captcha  
 
Залишити відгук

  Refresh Captcha