Logo

Холтер (добовий моніторинг серця) в Харкові

Холтерівське дослідження (холтер) – це метод інструментальної діагностики, який дає змогу безперервно реєструвати електрокардіограми (ЕКГ) протягом тривалого часу (зазвичай 24-48 годин). Пройти холтерівське моніторування в Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі».

Що показує холтер

Холтер потрібен для виявлення порушень у роботі серцевого м'яза в умовах нормального життя пацієнта (під час заняття повсякденними справами, фізичної активності, роботи). Холтер показує:

  • аритмію (порушення серцевого ритму). Холтер серця може виявити прискорене (передсердні та шлуночкові тахікардії) та уповільнене (брадикардія) серцебиття, а також нерегулярний ритм серця (миготливу аритмію);
  • ішемію серця. Холтер ЕКГ дозволяє виявити епізоди ішемії, що виникає через недостатнє кровопостачання серцевого м'яза. Лікар може проаналізувати зміни в електрокардіограмі під час фізичної активності чи стресових ситуацій;
  • провідність. Холтер може виявити зміни у провідності серця (наприклад, блокади провідності або зміни інтервалів PR, QRS та QT).

Холтер для серця призначається за наявності в пацієнта симптомів порушеного серцевого ритму при нормальній електрокардіограмі. Відсутність порушень на ЕКГ можлива при пароксизмальній аритмії, що виникає на короткий проміжок часу.

При змінах тиску може бути показаний холтер артеріального тиску. Холтер дозволяє отримати інформацію про тиск протягом добового циклу та при різних активностях пацієнта.

Показання до холтерівського моніторування

Діагностика серця за допомогою холтера показана пацієнтам з нерегулярним, прискореним чи сповільненим серцевим ритмом. Інші показання до добової кардіограми:

  • переднепритомні або непритомні стани;
  • гострий, ниючий або тягнучий біль у серці;
  • відчуття завмирання серця;
  • часті запаморочення;
  • швидка стомлюваність та слабкість;
  • утруднене дихання чи задишка;
  • підвищена пітливість.

Холтер-моніторинг призначається з метою оцінки ефективності лікування захворювань серця. При гіпертрофічній кардіоміопатії (потовщенні серцевих стінок), після серцевого нападу, що спричинив слабкість лівої половини серця, при синдромі Вольфа-Паркінсона-Вайта (викликає прискорене серцебиття) холтер допомагає оцінити ризики погіршення роботи серцевого м'яза.

Холтер необхідний пацієнтам одразу після встановлення кардіостимулятора. Добовий моніторинг ЕКГ дозволяє оцінити загальну функціональність серця, перевірити правильність роботи кардіостимулятора, виявити аритмії, що виникають після встановлення, а також отримати дані для оптимізації налаштувань приладу.

Холтерівське моніторування в Харкові

Перед добовим моніторингом серця кардіолог збирає анамнез, аналізує скарги пацієнта, а також призначає ЕКГ та УЗД серця (за потреби). Чоловікам перед дослідженням рекомендується голити волосся на грудях для попередження появи артефактів (перешкод) під час діагностики та больових відчуттів при знятті електродів. Встановлення холтера:

  1. Пацієнт роздягається до пояса та знімає всі металеві предмети з шиї для забезпечення доступу до грудей.
  2. Лікар розміщує електроди (невеликі круглі датчики) на грудній клітці, приклеюючи їх до шкіри.
  3. Кардіолог фіксує холтер-монітор (компактний портативний пристрій) на поясі та приєднує до нього електроди.

Носіння холтера не викликає больових відчуттів чи дискомфорту, є безпечним для здоров'я, тому може застосовуватись у будь-якому віці. Під час дослідження потрібно уникати потрапляння води на монітор, тому від прийняття душу чи ванни, купання в басейнах, відвідування лазні та сауни потрібно відмовитися. Холтер не можна знімати самостійно.

Холтерівські монітори зазвичай не залежать від інших електроприладів, але деякі пристрої можуть переривати сигнал електродів, змінюючи результати обстеження. Під час носіння холтера рекомендується уникати контакту з електричними та металевими предметами, не перебувати поблизу легкозаймистих речовин. Мобільні телефони рекомендується тримати на відстані щонайменше 15 см від холтерівського монітора.

Під час холтерівського моніторування можна займатися фізичною активністю. Принцип роботи холтера:

  • холтер-монітор безперервно реєструє електричну активність серця у вигляді ЕКГ-сигналу. Для отримання даних електроди, прикріплені до грудей пацієнта, збирають електричні сигнали, що генеруються серцем під час його роботи;
  • холтер має вбудовану пам'ять або знімний носій даних, який використовується для збереження записаної ЕКГ-інформації.

Після завершення моніторування пацієнт повертає холтер до медичного закладу, де дані вилучаються за допомогою спеціального програмного забезпечення. Лікар вивчає результати холтера, виявляє аномалії, аналізує серцеві ритми, частоту серцевих скорочень. Дані можуть бути розглянуті в різних часових точках, включаючи нічний час, фізичну активність та спокій. Після оцінювання результатів холтера та порівняння їх з нормою пацієнту видається висновок.

Записатися на холтерівське моніторування у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті. Уточнити ціну холтера можна за телефоном та на сайті.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар