Logo

Порти для хіміотерапії в Харкові

Порт-система (порт) – це імплантований медичний пристрій, який використовується для забезпечення зручного та довгострокового доступу до центральної системи кровообігу пацієнта. Види портів:

  • внутрішньовенна порт-система. Забезпечує доступ до центральної вени для інфузій (введення) лікарських препаратів. Використовується в медичних процедурах (наприклад, при хіміотерапії чи тривалих курсах лікування). Дозволяє проводити інфузії та взяття крові через порт без необхідності повторного проколу вени;
  • епідуральна порт-система. Призначена для знеболювання та введення ліків в епідуральний простір хребта. Встановлюється у верхню або нижню частину спини, має можливість безперервного чи інтервального введення знеболювальних препаратів.

Порт-системи венозного доступу суттєво знижують ризик розвитку флебіту від постійних внутрішньовенних втручань, забезпечують більш легкий, швидкий та безболісний доступ, не заважають вести звичайний спосіб життя. Порт-систему для хіміотерапії можна використовувати протягом багатьох років, вона не потребує перевстановлення. Встановити порт-систему в Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі».

Що таке порт-система

Порт-система – маленький пристрій, який хірургічно вводиться під шкіру пацієнта й використовується для полегшення внутрішньовенного доступу під час проведення медичних процедур, які потребують постійного введення лікарських засобів або забору крові. Елементи внутрішньовенної порт-системи:

  • імплантований порт. Невеликий пластиковий або металевий пристрій, який хірургічно вводиться під шкіру пацієнта, зазвичай у ділянці грудної клітки або верхньої частини живота. Порт має мембрану чи клапан, через який проводяться процедури;
  • гнучка трубка (катетер). З'єднує порт із великою веною, зазвичай підключається до верхньої порожнистої вени, що забезпечує прямий доступ до центральної системи кровообігу.

Підшкірна порт-система забезпечує більш зручний та довгостроковий доступ до вен для проведення хіміотерапії або інших медичних процедур. При використанні порту мінімізується ризик пошкодження шкіри та розвинення інфекції. Який вигляд має порт-система, можна побачити на фото.

Показання до встановлення порт-системи

Порт-система при онкології використовується для проведення хіміотерапії під час лікування раку. Внутрішньовенний порт для хіміотерапії полегшує внутрішньовенне введення хіміотерапевтичних препаратів, які можуть викликати подразнення і потребують довготривалого доступу до центральної вени. Інші показання до встановлення порт-системи:

  • тривалі курси лікування, що передбачають регулярні внутрішньовенні інфузії ліків;
  • необхідність частого введення крові;
  • регулярне взяття зразків крові для аналізів чи моніторингу стану пацієнта;
  • внутрішньовенне харчування. Застосовується, якщо пацієнт не може засвоювати достатню кількість їжі через систему травлення.

Порт-системи також показані при венозній недостатності, пошкодженні чи слабкості вен. Порт потрібний для забезпечення більш надійного доступу до кровоносної системи.

Встановлення та обслуговування внутрішньовенного порту в Харкові

Порт може використовуватися при проведенні обстежень КТ та МРТ з контрастом, забору крові для аналізів. Етапи встановлення порт-системи:

  1. Лікар робить місцеву анестезію – знеболює область, де розміщуватиметься порт.
  2. Хірург робить невеликий розріз у шкірі (зазвичай на рівні грудної клітки або верхньої частини живота) і створює «кишеню» під шкірою для розміщення порту, що імплантується.
  3. Лікар робить розріз на вені та вставляє кінець тонкого гнучкого катетера у вену. Катетер просувається всередину вени й ведеться у напрямку порту, розташованого під шкірою.
  4. Після введення катетера у вену лікар фіксує порт у створеній «кишені» під шкірою, зашиває розрізи та закріплює катетер до порту.

Після встановлення порту може знадобитися рентгенівська перевірка для підтвердження правильного розміщення та положення системи. Лікар також надає пацієнту рекомендації щодо збереження чистоти порту, догляду за шкірою, регулярних промивань та перевірок, щоб гарантувати правильну роботу порт-системи.

При неправильному догляді за венозним портом можуть розвинутись ускладнення: інфекції та тромбози. Для профілактики тромбів промивання порт-системи проводиться кожні чотири-шість тижнів. Лікар також регулярно змінює голки для порт-системи для запобігання інфікування.

Після завершення лікування порт можна витягти. Для видалення порт-системи лікар робить невеликий розріз у шкірі над портом та вивільняє його з кишені під шкірою, акуратно відокремлюючи від навколишньої тканини. Потім лікар від'єднує катетер від порту та витягує пристрій. Розріз у шкірі закривається за допомогою швів.

Записатися на імплантацію підшкірної венозної порт-системи в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті. Уточнити ціну порт-системи для хіміотерапії можна за телефоном або на сайті.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар