Logo

Видалення врослого нігтя (оніхокриптозу) в Харкові

Нігті на пальцях рук і ніг можуть вростати в шкіру, викликаючи запалення навколишніх тканин. Прибрати врослий ніготь у Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі».

Що таке врослий ніготь

Оніхокриптоз – це патологія, яка характеризується вростанням куточка чи бічної частини нігтя у шкіру навколо нігтьового ложа. У більшості випадків оніхокриптоз вражає великий палець на нозі.

Причини вростання нігтя

Основною причиною оніхокриптозу є неправильне підстригання нігтів (наприклад, занадто коротко або заокруглюючи краї). Інші причини вростання нігтів:

  • вигнутість нігтя;
  • носіння вузького взуття;
  • травма пальця ноги;
  • надрив куточка нігтя;
  • бактеріальна чи грибкова інфекція;
  • недостатня гігієна ніг.

Імовірність вростання нігтя підвищується при надмірній пітливості, що призводить до розм'якшення шкіри та нігтів, при цукровому діабеті. Ризик вростання нігтів на ногах збільшується при постійному навантаженні на пальці ніг при порушеннях постави або частій фізичній активності (наприклад, при бігу, заняттях балетом чи футболом).

Стадії та симптоми вростання нігтя (оніхокриптозу)

Симптоми оніхокриптозу варіюються від легких до тяжких, залежать від стадії врослого нігтя.

Симптоми врослого нігтя за стадіями

Перша стадія

У місці вростання нігтя виникає запалення шкіри, вона червоніє й набрякає, трохи підвищується температура в області нігтьового валика. При натисканні на шкіру відчуваються біль та дискомфорт.

Друга стадія

Область почервоніння та припухлості поширюється, біль посилюється та починає відчуватися без натискання на уражені тканини. Шкіра навколо врослого нігтя починає гноїтися, при натисканні на нігтьову пластину та навколонігтьовий валик може виділятися густа рідина жовтого (гній) або рожевого (сукровиця) кольору.

Третя стадія

У місці пошкодження шкірного покриву розвивається грануляційна тканина – багата на судини та клітини сполучна тканина зернистої текстури. Також можлива гіпертрофія нігтьового валика.

Розпізнати врослий ніготь за зовнішніми ознаками самостійно може бути складно через схожість проявів з іншими захворюваннями стоп і нігтів (наприклад, грибка). Тому при появі симптомів оніхокриптозу необхідно звернутися до дерматолога.

При відсутності лікування оніхокриптозу продовжиться поступове вростання нігтя, що призведе до посилення запалення та збільшення больового синдрому. У пацієнтів з цукровим діабетом ускладнення врослого нігтя можуть включати погіршення кровотоку та пошкодження нервів ніг.

Діагностика врослого нігтя (оніхокриптозу) в Харкові

Для діагностики врослого нігтя лікар оглядає нігтьову пластину та навколонігтьовий валик на предмет почервоніння, набряку та наявність гною. При вираженому інфекційному процесі дерматолог може взяти зразок виділень або нігтя для визначення типу інфекції (бактеріальна чи грибкова).

Рішення про необхідність проведення операції для врослого нігтя приймається дерматологом за результатами діагностики. Оніхокриптоз можна видаляти лазером або за допомогою традиційного хірургічного втручання.

Операція з видалення нігтя в Харкові

Вилікувати врослий ніготь без операції зазвичай можна на першій стадії. Під час процедури лікар обробляє зону навколо нігтя антисептичним препаратом та акуратно зрізає ніготь. Для зняття запалення врослого нігтя дерматолог призначає теплі ванни з содою та йодом, для усунення інфекції – застосування антибактеріальних засобів.

Видаляти врослий ніготь скальпелем і лазером не боляче, оскільки процедура проводиться під місцевою анестезією. У «Європейському Радіологічному Центрі» видалення врослого нігтя здійснюється за допомогою операції Барлетта. Етапи хірургічного втручання при оніхокриптозі:

  1. Пацієнту за допомогою ін'єкції вводять місцевий анестетик (лікарський препарат) у шкіру навколо нігтя.
  2. Лікар обробляє майбутню зону втручання антисептиком для запобігання інфікуванню рани.
  3. Хірург робить невеликий надріз у п'яти-семи мм від кінця нігтьового валика.
  4. Лікар видаляє «зайві» тканини та зашиває розріз.
  5. Після завершення операції на оніхокриптоз хірург з'єднує кінці рани, накладає шви та пов'язку.

Лазерне видалення врослого нігтя вважається малоінвазивною операцією, переваги якої включають мінімальну травматичність (через відсутність пошкодження здорових тканин), низький ризик кровотечі та інфекції, швидке загоєння. При лазерній операції на врослий ніготь використовується тонкий промінь для видалення нігтя, видалення надлишкової тканини та коагуляції судин.

Витягати врослий ніготь вдома не можна через ризик пошкодження навколишніх тканин і посилення запалення. При самостійному вирізанні врослого нігтя підвищується ризик розповсюдження інфекції.

Реабілітація після видалення врослого нігтя

Після операції з видалення врослого нігтя потрібно щодня змінювати пов'язку. Також після операції на врослий ніготь не рекомендується чинити надлишковий тиск на рану, носити вузьке та незручне взуття.

Рецидив врослого нігтя можливий при повторенні умов, що викликали оніхокриптоз (наприклад, при неправильному догляді за нігтями або носінні вузького взуття). Профілактика вростання нігтя:

  • підстригання нігтів прямо впоперек;
  • носіння взуття за розміром;
  • захист нігтів від травм та ушкоджень;
  • гігієна пальців ніг.

Також не потрібно стригти нігті занадто коротко, оскільки при натисканні на пальці підвищується ризик вростання нігтя. При наявності потовщеної нігтьової пластини перед підстриганням рекомендується потримати пальці в теплій воді 10-15 хвилин для її розм'якшення. При наявності діабету або грибкової інфекції для запобігання вростанню нігтів лікар може порекомендувати робити педикюр у подолога.

Записатися на видалення врослого нігтя в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити вартість хірургічного лікування врослого нігтя можна також на сайті або в наших операторів по телефону.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар