Logo

Видалення чужорідного тіла з м'яких тканин в Харкові

Чужорідне тіло – це сторонній об'єкт, який потрапив у шкірні покриви, м'язи чи органи. Скалки можуть проникнути в м'які тканини через нещасний випадок, травму, недотримання правил безпеки під час виконання ремонтних робіт.

Скалки можуть потрапити в будь-яку частину шкірного покриву, проте зазвичай локалізуються в пальцях рук і в області стоп (п'яти, ступні або пальці). Витягти скалку в Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі».

Що належить до чужорідних тіл в організмі

У шкірні покриви людини зазвичай потрапляють дерев'яні, металеві та скляні скалки. Види чужорідних тіл в організмі:

  • залізна скалка (наприклад, металева стружка);
  • дерев'яна скалка;
  • осколки;
  • бруд (земля, пісок);
  • продукти харчування;
  • уламки пластикових предметів;
  • частинки одягу.

У пальці можуть проникнути інші металеві скалки, серед яких частинки медичної або швейної голки, рибальські гачки. Також можливе проникнення в шкірні покриви шипів рослин чи тварин, кісток риби.

Якщо набряк палець після скалки, необхідно звернутися до дерматолога. Лікар зможе зрозуміти, скалка чи подряпина, і призначити курс терапії за необхідності.

Наслідки знаходження чужорідних тіл у м'яких тканинах

Наслідки знаходження чужорідних тіл у м'яких тканинах залежать від локалізації, розміру та матеріалу скалки (наприклад, зі скла, металу). При потраплянні скалки в п'яту може відчуватися біль при натисканні під час бігу чи ходьби. Інші симптоми наявності чужорідного тіла в шкірі:

  • набряклість шкірних покривів після потрапляння скалки;
  • відшарування шкіри;
  • почервоніння шкіри в зоні потрапляння чужорідного тіла;
  • поколювання та печіння м'яких тканин;
  • нагноєння скалки.

Після скалки зазвичай розвивається запалення, яке проявляється зміною кольору шкірного покриву, підвищеною чутливістю шкіри та збільшенням локальної температури. Якщо не витягнути скалку, запальний процес буде поступово поширюватися, може розвинутися абсцес (локальне скупчення гною).

Можлива поява ущільнення після скалки, спричинене утворенням грануляційної тканини. Вона формується у процесі загоєння тканин після великої та глибокої скалки.

При потраплянні невеликої дерев'яної скалки в долоню або стопу її можна витягти самостійно. Для видалення скалки потрібно обробити антисептичним засобом (наприклад, перекисом водню) шкіру та пінцет, акуратно витягти скалку без тиску на тканини.

При виявленні застарілої скалки не можна використовувати голки або інші гострі предмети для її видалення. Витягнути скалку, яка заросла, зможе хірург-дерматолог.

Спроби самостійно витягнути скалку, якщо її не видно, можуть призвести до травмування та інфікування шкірних покривів. У результаті може відбутися запалення та нагноєння місця потрапляння скалки.

Видалення скляних осколків з м'яких тканин у Харкові

Діставати скляну скалку самостійно не рекомендується через ризик пошкодження здорових тканин. Видалення осколка повинно проводитися хірургом-дерматологом. Етапи видалення скляного осколка:

  1. Лікар оглядає шкірні покриви, при неможливості призначає УЗД м'яких тканин перед тим, як витягнути глибоку скалку.
  2. Перед видаленням скалки лікар обробляє шкіру антисептичним засобом для запобігання інфікуванню рани.
  3. Хірург витягує осколок за допомогою пінцету або медичних щипців.
  4. Лікар очищує рану, накладає шви та стерильну пов'язку.

Якщо скалка залишилася в тілі й заросла, може знадобитися розріз шкірних покривів скальпелем. При необхідності витягнути скалку, якщо вона глибоко чи завдає болю й дискомфорту, лікар може використати місцеву анестезію.

У разі видалення скалки з гноєм, а також для запобігання інфікуванню рани хірург після видалення стороннього предмета може призначити антибактеріальні препарати. Після видалення скалки хірургічним шляхом не можна тиснути на рану до повного її загоєння.

Видалення металевих осколків з м'яких тканин у Харкові

Візуально дуже маленькі скалки можуть бути не видно неозброєним оком. Для їх діагностики та видалення необхідні оптичні прилади. Для визначення локалізації глибокої скалки застосовується візуальний огляд та УЗД м'яких тканин (за необхідності).

Витягнути металеву скалку самостійно складно, оскільки вона може розташовуватися глибоко в тканинах або бути занадто маленького розміру. Видалення металевого осколка за процедурою не відрізняється від видалення скалки зі скла в руці або нозі.

Записатися до хірурга-дерматолога та на видалення скалки в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Вартість видалення скалки можна уточнити на сайті або за телефоном у наших операторів.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар