Мультидисциплінарний консиліум в онкології

Онкологічний консиліум – це мультиспеціальна комісія лікарів, яка скликається для обговорення та прийняття колегіальних рішень щодо діагностики та лікування онкологічних захворювань. Основне завдання консиліуму – обговорення, аналіз, планування діагностики та лікування, а також вибір найбільш ефективної тактики ведення пацієнта.

Участь у консиліумі дозволяє об'єднати думки експертів із різних галузей медицини та розробити оптимальну стратегію лікування для пацієнта. Організація консультацій проводиться з метою досягнення комплексного всебічного підходу та узгодженої тактики лікування, враховуючи тип пухлини, чутливість до препаратів хіміотерапії чи променевої терапії, індивідуальні особливості пацієнта та стадії проведення процедур та операцій.

Обговорення, які проводяться на консиліумах, гарантують, що хвороба розглядається в усіх аспектах, у найдрібніших деталях, і що показники успіху є максимальними. Згідно з протоколами Міністерства охорони здоров'я України, онкологічний консиліум має обов'язково включати:

  • двох онкологів;
  • онколога-хірурга;
  • фахівця з радіотерапії;
  • радіолога.

Крім того, послідовність обговорення кожного випадку відображає наступність між усіма фахівцями. Інші фахівці можуть бути залучені за потреби. Це прийнята в усьому світі практика та основний спосіб коректного встановлення діагнозу та ефективного вибору плану лікування для пацієнтів з онкологічними захворюваннями. Тільки з огляду на думки різнопрофільних фахівців ухвалюється колегіальне рішення консиліуму, і лише тоді розробляється план лікування пацієнта.

Медичний консиліум – це не просто друга думка, а командна робота лікарів, яка дозволяє визначити найкращий план лікування пацієнта та прийняти колегіальне рішення на основі обговорення та обміну досвідом із використанням сучасних клінічних досліджень. Це світова практика та єдиний шлях правильно встановити діагноз, щоб ефективно вибрати план лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар
ERC Logo
Укр | Рус