- >
- >
Наші переваги
Сервіс
Для пацієнтів обстеження в ЄРЦ відбувається максимально комфортно. Очікувати процедуру разом з родичами можна у просторому холі з безкоштовною мережею Wi-Fi. Для підготовки до обстеження працює маніпуляційний кабінет. Також до послуг пацієнтів – окремий санвузол.
В усіх приміщеннях Центра працює окрема система вентиляції та кондиціювання.
Високий клас нашого обладнання дозволяє обслуговувати огрядних пацієнтів, а також супроводжувати важких пацієнтів та дітей під час проведення обстеження.
Приміщення Центру планувалися з урахуванням необхідності швидкого переміщення пацієнта з магнітно-резонансного томографа на комп'ютерний або навпаки: це дозволяє поєднати переваги обох методів та заощадити час.
Для обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями в Центрі є спеціальні каталки (сидячі/лежачі).
До вартості послуг входять усі складові високоякісної діагностики та комфорту пацієнта:
клас обладнання;
методика обстеження;
кваліфікація персоналу;
витратні матеріали для проведення процедури;
консультація лікаря після обстеження (за необхідності).
Вартість послуги повідомляється заздалегідь, гарантується її надання у повному обсязі та найвищої якості. У складних діагностичних випадках одразу пропонуються інші необхідні дослідження – це економія часу на додаткове обстеження, а в деяких випадках і коштів. Такий відпрацьований алгоритм роботи значно прискорює встановлення правильного діагнозу.
У дослідженнях КТ і МРТ не може бути універсальності, всі обстеження – строго індивідуальні та лише під контролем рентгенолога. Лікар особисто вивчає епікриз. За ним також рішення про підготовку до обстеження та протоколи сканування. Якщо це необхідно, рентгенолог зв'язується з персональним лікарем або проводить індивідуальну консультацію.
До додаткових послуг належать такі:
вибір оптимального діагностичного алгоритму;
консультації за результатами обстежень (МРТ, КТ, ПЕТ-КТ, рентген);
розробка тактики лікування;
вибір оздоровчих та реабілітаційних центрів (в Угорщині, Німеччині, Ізраїлі, Словаччині, Україні та ін.)
Стандарти, що застосовуються для томографії в ЄС та на північноамериканському континенті, поки що рідкість в українській медицині:
1) Зона сканування. Для здешевлення процедури українські радіологи здебільшого максимально звужують зону сканування. Однак така економія часто може бути небезпечною для здоров'я пацієнта, адже за такого підходу лікар може припуститися серйозних помилок у результатах. А от західні діагности роблять інакше: вони обов'язково досліджують не лише уражений орган, а й ті відділи, на які може поширюватися захворювання або метастазувати пухлина. Наприклад, якщо ви обстежите пухлину в одній нирці, обов'язково слід подивитися іншу, а також переконатися у відсутності ураження печінки, легенів та кісток. Крім того, лікар також має переконатися у відсутності уражень у судинах нирки та нижній порожнистій вені, великих кровоносних судинах, що йдуть до серця, перевірити відсутність проростання пухлини в інші органи та тканини. У разі операції для прогнозу захворювання та рекомендацій щодо лікування всі ці дані мають велике значення.
2) Контрастне посилення. Навіть на найновішій і найдорожчій апаратурі неможливо роздивитися дрібні осередки ураження, якщо не застосовувати внутрішньовенний болюсний контраст. Онкологічні та судинні захворювання можна перемогти, лише маючи повну, достовірну картину хвороби.
3) Стадіювання. Онкозахворювання, навіть успішно вилікувані, можуть виникати знову. Саме тому після лікування слід ще від 2 до 5 років регулярно перевірятися на томографі, з обов'язковим суворим дотриманням світових стандартів. Це дозволить вчасно виявити рецидив хвороби. Застосовуючи системний підхід до онкодіагностики та стадіювання, можна суттєво збільшити шанс на одужання, забезпечити лікарю докладну картину хвороби навіть у важких випадках, а часто навіть виявити пухлину на самому початку її розвитку, коли іншими способами виявити її неможливо.
Лікарі
В ЕРЦ обстеження кожного пацієнта проходить під суворим контролем лікаря, який проводить дослідження. Він також самостійно знайомиться з історією хвороби, оцінює клінічні прояви захворювання та загальний стан пацієнта.
Дослідження з внутрішньовенним контрастом – це дуже складний процес. Залежно від клінічної ситуації, протоколи сканування можуть повністю відрізнятися один від одного. Таким чином, для правильного проведення дослідження за зарубіжними стандартами необхідний оператор з надзвичайно глибокими знаннями як самого апарату, так і радіології, а також який має клінічне мислення. В Україні поки що немає жодного медучилища чи коледжу, який би давав таку базу знань. Отже, важко знайти рентген-лаборанта або медсестру зі знаннями та досвідом, достатніми для проведення адекватного МДКТ-дослідження з використанням внутрішньовенної контрастної речовини. Тому в нашому Центрі ВСІ складні дослідження проводяться виключно (!) лікарем-радіологом. Якість (читати — інформативність) сканування, виконаного лаборантом, значно нижча за якість картинки, отриманої досвідченим фахівцем
У ЄРЦ обстеження кожного пацієнта проходить під суворим контролем лікаря, який проводить дослідження. Він також вивчає історію хвороби, оцінює клінічні прояви захворювання та загальний стан пацієнта.
Складні клінічні випадки досліджуються кваліфікованим радіологом з наступним подвійним, або навіть потрійним переглядом результатів консиліумом радіологів Центру.
Таке поєднання досвіду та знань кількох висококласних фахівців дозволяє максимально об'єктивно підійти до трактування кожного зображення та випадку та зводить ризик помилки до мінімуму. Консиліум вибирає оптимальні додаткові дослідження у складних випадках, якщо є потреба. Це дозволяє встановити діагноз у дуже стислі терміни.
Більшість апаратів комп'ютерної томографії, що використовуються в діагностичних центрах у всьому світі, можуть створювати мультипланарні реконструкції в різних площинах (коронарній, сагітальній, косій та криволінійній).
Проте за стандартами проведення томографічних обстежень, що використовуються в Україні, ці процедури не обов'язкові. До того ж, виведення зображення конкретної патології в найбільш показових проекціях — це дуже складний, трудомісткий і тривалий процес, і лише деякі клініки та діагностичні центри їх проводять.
У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ РАДІОЛОГІЧНОМУ ЦЕНТРІ при проведенні більшості досліджень виконуються мультипланарні реконструкції, а для кращої візуалізації захворювань найінформативніші зображення у різних площинах виводяться на друк. Це забезпечує вашому лікарю можливість розглянути досліджувану зону в усіх подробицях. Якщо навіть цього виявляється замало, за потреби виконуються 3D-реконструкції зображення необхідного органу, а для отримання ще точнішої інформації — також додаткові реконструкції (косі та криволінійні).
У 2011-2012 рр. під час проведення 1-ї Американської школи радіології та 3-ї Європейської школи радіології за результатами тестування іноземними фахівцями, перемогу двічі здобули лікарі ЄРЦ, що свідчить про їхній високий професійний рівень.
Щороку лікарі-радіологи Центру відвідують закордонні конгреси та конференції у Барселоні (Іспанія), Відні (Австрія), Лісабоні (Португалія), Стамбулі (Туреччина) та Чикаго (США).
Вересень 2010 р. – клінічне стажування лікаря-радіолога Мангова А.В. у відділенні кардіорадіології кардіологічного центру м. Франкфурт (CCB – Cardiologisches Centrum Bethanien) (Німеччина) з метою вивчення радіологічних, клінічних та ангіографічних аспектів патологій серця та коронарних артерій, зокрема оцінки та методики проведення 64-зрізової КТ-коронарографії.
Серпень 2013 р. – стажування лікаря-рентгенолога Кульпіної К.О. у радіологічному відділенні Університетської клініки Людвіг-Максиміліанс (Ludwig-Maximilians) (Мюнхен, Німеччина) з метою практичного опанування сучасним європейським підходом до діагностики серцево-судинних захворювань; вивчення тонкощів процедури КТ (МДКТ) при дослідженні серця, оцінки коронарних артерій та аорти та сканування великих судин грудної порожнини та серця у дітей при вроджених патологіях. Стажуванням керував кардіорадіолог зі світовим ім'ям, професор Hans-Christoph Becker.
Березень 2014 р. – стажування лікаря-радіолога Кульпіної К.О. з одним із провідних хірургів відділення печінкової хірургії Д.І. Скорим у провідному в Японії та Південній Кореї приватному шпиталі Азії Severance (Сеул, Корея) та Університетській клініці Івате (Моріока, Японія) з метою поглиблення знань з абдомінальної радіології, а саме: діагностики захворювань та хірургії печінки, підшлункової залози та печінкових протоків. Було отримано унікальний досвід у візуалізації патології біліарної системи та печінки. Вдалося уточнити технічні аспекти проведення сучасних якісних КТ-досліджень і побачити захворювання, що рідко зустрічаються.
Зіставлення побаченого на зображенні в радіологічному кабінеті та видимого хірургами на операційному столі дало розуміння того, що необхідно хірургам для планування операцій. Також це порівняння дозволило більш поглиблено підходити до дослідження та аналізу анатомічних особливостей підшлункової залози та жовчовивідних протоків, печінки та її судин у кожного пацієнта.
До правил та санітарних норм, що суворо дотримуються в «ЄВРОПЕЙСЬКОМУ РАДІОЛОГІЧНОМУ ЦЕНТРІ» при дослідженнях, належать:
• використання виключно високоякісних, найбезпечніших препаратів провідних світових виробників;
• суворе дотримання умов зберігання та підготовки препаратів до введення;
• для кожної процедури – одноразові стерильні медичні вироби та засоби індивідуальної гігієни;
• робота медсестер – у строгих рамках правил і санітарних норм.
Персонал ЄРЦ («ЄВРОПЕЙСЬКОГО РАДІОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ») постійно підтримує свій високий кваліфікаційний рівень активною участю у розвитку радіології як науки. Це безліч написаних наукових праць з онкології, захворювань внутрішніх органів та судин, хребта та суглобів, а також неодноразові стажування в американських та європейських клініках, участь в українських та міжнародних конференціях, співпраця з провідними вітчизняними ортопедо-травматологічними клініками. Саме наукові праці, що ґрунтуються на проведених в ЄРЦ дослідженнях, стали першими науковими роботами, прийнятими з України SRS – SRS – Міжнародним товариством дослідження сколіозів. Крім того, всі лікарі ЄРЦ є членами Європейського товариства радіологів (ERS).
Наразі Центр – це навчальна база Харківської медичної академії післядипломної освіти (ХМАПО) для підвищення кваліфікації рентгенологів усієї України, а також фахівців як українських, так і зарубіжних приватних діагностичних центрів. Завідувач Центру проводить курси магнітно-резонансної та комп'ютерної томографії на базі ХМАПО. 15-річний досвід роботи допомагає лікарям Центру проводити правильну та високоточну діагностику захворювань у галузі ортопедії та травматології (скелетно-м'язової системи) у дітей та дорослих.
Лікарі ЄРЦ допомагають у складній діагностиці лікарям відділень печінкової та нейрохірургії, тісно співпрацюють із лікарями-клініцистами багатьох інших напрямків.
Високий рівень знання іноземних мов (російська, англійська та французька) дозволяє лікарям Центру видавати висновки також і будь-якою з цих мов.
У багатій сучасній науковій бібліотеці Центру зібрано багато книг на різну тематику з діагностичної візуалізації. Тут лікар знайде праці з педіатрії, онкології, скелетно-м'язової та нейрорадіології, радіології серцево-судинної системи та багато інших корисних сучасних видань. Бібліотека охоплює практично всю медичну інформацію – від анатомії до найскладніших захворювань, та тих що рідко зустрічаються. Книги представлені переважно англійською.
Обладнання
Кількість опромінення прямо залежить від кількості вбудованих детекторів (зрізів) у сканері — що їх більше, то менше часу потрібно для сканування, і людина менше піддається опроміненню.
В ЄРЦ томограф SomatomDefinition AS – 64-зрізний, він оснащений найефективнішими захисними технологіями від променевого навантаження, а також новим програмним забезпеченням, що знижує його ще на 30%.
Крім того, лікарі Центра успішно застосовують на практиці методи оптимізації променевого навантаження при такому обстеженні, знання про які вони регулярно отримують на провідних закордонних конференціях (ECR, RSNA, ESCR).
Основний напрямок діяльності «ЄВРОПЕЙСЬКОГО РАДІОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ» – це КТ/МРТ-дослідження у складних клінічних випадках:
усі види КТ-ангіографії, зокрема судин головного мозку та шиї;
ангіографія всієї аорти в екстрених ситуаціях (розшарування, розриви, тромбози);
обстеження легеневих артерій на предмет тромбоемболії, артеріальної легеневої гіпертензії;
аневризми черевної аорти;
оцінка ниркових артерій;
КТ-ангіографія артерій нижніх кінцівок;
КТ-ангіографія у дітей з перших днів життя (коарктація аорти, аномальний дренаж легеневих вен, відкрита аортальна протока та ін.)
У Центрі протягом останніх 5-ти років рутинно проводиться ексклюзивне неінвазивне дослідження артерій серця (КТ-коронарографія).
Лікарі Центру мають величезний досвід роботи при тяжких хірургічних та онкологічних захворюваннях голови, органів грудної, черевної порожнини та заочеревинного простору. Спеціалізація охоплює захворювання підшлункової залози, печінки, пухлин головного мозку, легенів, шлунка, тонкого та товстого кишечника, онкологічні захворювання нирок, сечового міхура. Проводиться стандартизоване радіологічне стадіювання при лімфомах, злоякісних пухлинах молочної залози та простати. Виконується обстеження дітей з онкологією, тяжкими хірургічними захворюваннями, патологією скелетно-м'язової системи займає важливе місце у роботі Центру.
Також у Центрі здійснюється широкий спектр КТ/МРТ-досліджень при захворюваннях головного мозку, гіпофізу, орбіт, опорно-рухової системи (хребта та суглобів). Діагностика різних захворювань ЛОР-органів (навколоносові пазухи, носоглотка, гортань) та обстеження легень на предмет туберкульозу, пухлини, виявлення онкозахворювань органів грудної та черевної порожнини, малого тазу, пошук метастазів у кістках.
Проводяться обстеження при важких сколіотичних деформаціях хребта, спортивних травмах, при плануванні ендопротезування суглобів.
Вичерпний аналіз отриманих даних при КТ/МРТ-дослідженнях, проведений одразу кількома досвідченими лікарями-радіологами Центру, значно знижує ризик суб'єктивної оцінки отриманих даних.
Якість дослідження залежить як від класу обладнання, що використовується під час нього, так і від інших чинників, які повністю враховуються в роботі «ЄВРОПЕЙСЬКОГО РАДІОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ».
Професіоналізм лікаря. Як одні з найбільш достовірних та складних діагностичних методів, КТ та МРТ потребують від лікаря-радіолога ґрунтовних знань в області анатомії, патанатомії, променевої діагностики, кардіології, онкології, неврології, судинної, торакальної та абдомінальної хірургії..., а також сучасного томографічного обладнання з безліччю різноманітних програм та протоколів. Адже важливо знати і суворо дотримуватися алгоритму процедури і правильно «прочитати» отримані зображення.
Клас обладнання. Результат сканування безпосередньо пов'язаний з рівнем апаратури, на якій це сканування проводиться.
Правильна підготовка пацієнта – важливий чинник, якщо для точності сканування застосовується контрастна речовина. Її застосування збільшує час процедури та вимагає залучення додаткового персоналу. Тому деякі діагностичні центри просто виключають даний момент з протоколів обстеження. А це часто спричиняє неточності в результатах. В ЄРЦ суворо дотримуються усіх (!) правил та світових стандартів сканування.
Кількість та концентрація контрасту розраховується для кожного пацієнта індивідуально та суворо контролюється радіологом. Особлива увага приділяється умовам зберігання та підготовці контрастної речовини перед введенням пацієнту для сканування.
Якість обстеження суттєво залежить від класу обладнання, тому ЄРЦ інвестує величезні кошти в закупівлю діагностичної апаратури.
Особливу увагу приділяється вибору виробника, тому для діагностики Центр використовує апаратуру компанії SIEMENS, яка тримає першість у виробництві такого обладнання.
Кожна одиниця техніки має свої унікальні особливості та технологічні інновації, які суттєво відрізняють ЄРЦ від конкурентів
Комп'ютерний томограф SOMATOM Definition AS (64 зрізи) – революційна та єдина у своєму роді розробка адаптивного КТ-сканера з одним джерелом випромінювання. Широта застосування робить його універсальним – від рутинних досліджень до найскладніших сканувань із посиленням контрастною речовиною. Рентгенівська трубка Straton у комбінації з унікальною технологією z-Sharp забезпечує неперевершену якість 3D-візуалізації судин та органів.
Опція HeartView CT дозволяє виконувати унікальне неінвазивне обстеження коронарних артерій серця (КТ-коронарографія).
Мультирядні детектори помітно скорочують час сканування, враховуючи при цьому всі деталі.
Завдяки спеціальному детектору сканування робиться з кроком 0,6 мм у будь-якій позиції в області дослідження, без збільшення дози опромінення, з дуже високою просторовою роздільною здатністю, що раніше було неможливо. Також цей детектор, у комбінації з програмним забезпеченням SureExposure 3D, значно знижує дозу опромінення пацієнта.
Технологія г-Sharp під час сканування значно покращує візуалізацію найдрібніших деталей, практично без спіральних артефактів.
Магнітно-резонансний томограф MAGNETOM C! з потужністю 0,4 Тл представлений компанією SIEMENS як передова розробка у сфері середньопідлогових томографів. Відповідаючи світовим вимогам у галузі сучасної діагностики, цей апарат гарантує високу точність дослідження завдяки високій потужності градієнта та однорідності магнітного поля.
Висока функціональність охоплює діагностику захворювань головного мозку, гіпофізу, хребта, суглобів у дорослих та дітей з першого дня життя.
Комфорт пацієнта забезпечується доступом до нього практично з усіх боків, що важливо для хворих на клаустрофобію, а також для дітей, для яких бажана присутність їхніх батьків. Також на ньому можуть обстежуватися пацієнти з обмеженими фізичними можливостями та огрядні пацієнти.
Мобільна ультразвукова система преміум-класу з функціями експертної MyLab25 компанії Esaote надає революційно широкі можливості в галузі обстеження серця та судин. Передова технологія X-Strain дозволяє виконувати векторний міокардіальний аналіз для оцінки деформації та скорочення стінок серця. Це обстеження у Харкові проводиться лише в «ЄВРОПЕЙСЬКОМУ РАДІОЛОГІЧНОМУ ЦЕНТРІ».