- >
- >
Програма «Психологічна допомога дітям»
Курс психологічної допомоги дітям побудований на методиці залучення їх до творчої діяльності через арттерапію, гру та комунікацію. Кожна дитина віком від 5 до 12 років отримає 10 сеансів із дитячим психологом, у групах та індивідуально. Заняття тривають від 45 до 60 хвилин залежно від віку дитини. Заняття проводять психолог та тьютор (помічник).
Перший сеанс — це знайомство з дитиною та оцінювання її психологічно-емоційного стану.
Ще чотири сеанси проходять індивідуально або у групі під наглядом психолога. Дітям пропонуються зайняття в ігровій формі, творча активність, малювання, аплікація, настільні ігри.
Наступні п’ять занять присвячені глинотерапії. Глинотерапія — це лікування ліпленням, один із дієвих методів арттерапії. Під час цього процесу відбувається стимуляція нервових закінчень на подушечках пальців та долонях. Саме це дає позитивні результати в корекції фізіологічних станів у дітей.
Працюючи з глиною, дитина заспокоюється, взаємодіє з іншими людьми, її психологічний стан поліпшується, покращується настрій.
Заняття з ліплення та робота за гончарним кругом проходять під керівництвом психолога.
Під час занять дитина поступово набуває нових навичок: від виготовлення простої тарілки за гончарним кругом до складних іграшок.
Хід занять:
1. Починаємо з простих форм. За гончарним кругом робимо тарілку, ліпимо черепаху.
2. Ускладнюємо форми. Працюємо з методом витягування — робимо горнятко та ліпимо зайця.
3. Додаємо у процес роботи з глиною декорування. Робимо горщик для меду та іграшку-ведмедика.
4. Працюємо з об’ємом. Робимо панно з дрібними деталями, за гончарним кругом створюємо вазу.
5. Відпрацьовуємо дрібну моторику завдяки створенню іграшки-їжачка та за гончарним кругом робимо піалу для молока.
Діти забирають власноруч виготовлені вироби, що мають декоративний характер, додому. Їх треба сушити у прохолодному місці (не на сонці, подалі від опалювальних приладів) до твердого стану. Потім можна розмалювати гуашшю, акрилом. Мочити не можна, бо вони зруйнуються.
Величезне прохання до батьків: коли ваша дитина покаже результат своєї праці, скажіть їй, що вона неймовірна й дуже талановита.
Перша дитина вже пішла на свій перший сеанс до дитячого психолога