Лікарі не дуже люблять докладно пояснювати, що стоїть за їхніми словами. Їм здається, що пацієнткам від великої кількості наукових термінів стане ще страшніше (хоча куди вже страшніше, якщо в Україні смертність від раку шийки матки у віковій групі 18-29 років стоїть на першому місці?) Ми все ж коротко розповімо вам про найсучасніші методи діагностики та лікування гінекологічних захворювань, які доступні вам у «ЄВРОПЕЙСЬКОМУ РАДІОЛОГІЧНОМУ ЦЕНТРІ».
Отже, діагностика. Спочатку ви приходите на огляд до гінеколога. Детально про те, як це відбувається в «Європейському радіологічному», ви можете прочитати у статті «Як проходить огляд у гінеколога?»
Якщо лікар бачить якусь патологію, навіть якщо його просто щось насторожило, він запропонує вам зробити біопсію шийки матки. Це не страшно і не боляче. Така процедура дає нам підтвердження наявності або відсутності патологічних утворень у тканинах. У випадку з шийкою матки біопсія є «золотим» стандартом у виробленні тактики спостереження та лікування.
Суть процедури в тому, щоб отримати якісний зразок тканини для додаткових досліджень. Біопсія проводиться під контролем кольпоскопу, береться від 2 до 4 шматочків найбільш зміненої тканини з шийки матки. Розмір біоптата – 3х3 мм. Перед проведенням маніпуляції проводиться місцеве знеболення. Після процедури призначається гемостатична терапія. У нашому Центрі біопсію шийки матки можна провести радіохвильовим методом – це точна і щадна процедура.
Прочитайте також статтю «Рак шийки матки: як попередити, як уникнути?»
У «ЄВРОПЕЙСЬКОМУ РАДІОЛОГІЧНОМУ ЦЕНТРІ» ми проводимо обстеження і лікування жінок абсолютно новими й безболісними методами – загалом вони називаються «електрохірургія».
До таких методів належать діагностика та лікування за допомогою електрохірургічного високочастотного апарату ФОТЕК Е81М.
Електрохірургічні методи лікування – це методи з розділення, видалення або руйнування тканин на місці ураження за допомогою струму високої частоти. Чинним фактором виступає тепло, що утворюється у тканинах у результаті опору проходженню струму.
Переваги методу:
- 1. операції вважаються більш точними і якісними;
- 2. мінімальний ризик ускладнень;
- 3. мінімальний період післяопераційного відновлення;
- 4. повернення пацієнтки до звичного способу життя без обмежень.
У гінекології метод електрохірургії застосовується для:
- • біопсії та конізації шийки матки;
- • лікування ектопії, ендометріозу, ектопіону шийки матки;
- • лікування ерозій, лейкоплакій, дисплазій;
- • видалення папілом, кондилом, поліпів цервікального каналу;
- • багато чого іншого.
Переваги застосування електрохірургії в гінекології очевидні – це лікування жінок, які ще не народжували, зі збереженням у них дітородної функції, отримання якісного біоматеріалу для гістологічних досліджень та ін.
Більшість гінекологічних діагнозів, зокрема й рак шийки матки – це не вирок, не кінець. Приходьте вчасно, і все буде добре!