Logo

Біопсія шийки матки в Харкові

Біопсія шийки матки – це процедура забору тканини для гістологічного дослідження з метою виявлення аномальних чи передракових станів, раку шийки матки. Зробити біопсію шийки матки у Харкові можна і «Європейському Радіологічному Центрі».

Показання до біопсії шийки матки

Біопсія шийки матки показує передракові та ракові зміни, наявність аномалій у клітинах, запальні процеси. Показання до біопсії:

 • відхилення у результатах цитологічного дослідження (LSIL, HSIL) при виявленні ASCUS та вірусу папіломи людини;
 • вірус папіломи людини висококанцерогенного ризику (за наявності змін за наслідками кольпоскопії).

Біопсію також призначають при змінах шийки матки, виявлених при кольпоскопії. Біопсія шийки матки при дисплазії використовується для визначення її ступеня (легка, помірна чи важка), виявлення ракових клітин. Біопсія при ерозії шийки матки не призначається, оскільки даної патології не існує (при появі ерозивне ураження гоїться самостійно протягом п'яти-семи днів).

Підготовка до біопсії шийки матки

Перед біопсією шийки матки важливо повідомити лікаря про лікарські препарати, що приймаються (за необхідності гінеколог призупинить їх прийом до процедури або змінить дозування). Підготовка до біопсії шийки матки:

 • відмова від вагінальних кремів і тампонів за 24 години до процедури;
 • утримання від статевих контактів за добу до процедури.

Важливо також повідомити лікаря про алергію на ліки чи латекс. Відмова від їжі та води перед біопсією не потрібна.

Біопсія шийки матки в Харкові

Біопсія шийки матки – це не боляче, оскільки процедура проводиться під місцевою анестезією. Зазвичай біопсія проводиться в першій фазі менструального циклу відразу після завершення місячних. Способи проведення біопсії:

 • діатермія чи радіохвильова біопсія шийки матки. Проводиться за допомогою спеціальних апаратів, що передають електричний струм через тонкий електрод, поміщений у шийку матки. Під впливом високої температури відбувається нагрівання тканини, що дозволяє лікарю здійснити забір біоматеріалу;
 • традиційна біопсія. Лікар робить біопсію шийки матки за допомогою спеціальних біопсійних щипців.

Біопсія проводиться під контролем кольпоскопа, за допомогою якого визначається локалізація та розмір ділянки тканини для видалення. Зазвичай здійснюється забір кількох шматочків тканини з найбільш змінених ділянок.

Результати біопсії шийки матки розшифровує гінеколог. Після проведення біопсії шийки матки лікар приймає рішення про спостереження, медикаментозне або хірургічне лікування.

Можливим ускладненням після біопсії шийки матки є кровотеча, яка одразу усувається лікарем під час процедури. Наслідки біопсії шийки матки можуть включати тягнучі болі в нижній частині живота, виділення зі статевих шляхів водянистої консистенції. Після процедури за два тижні можуть з'явитися незначні кров'янисті виділення, які проходять самостійно.

Після біопсії шийки матки не можна відвідувати сауни та лазні, займатися інтенсивними фізичними вправами та сексом протягом двох тижнів. Загоюється шийка матки після біопсії протягом півмісяця.

Записатися на консультацію до гінеколога та біопсію у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, зазначеним на сайті. Дізнатися, скільки коштує біопсія шийки матки, можна також за телефоном.

pro-clinic-bg
Лого Клініка доказової медицини

Клініка доказової медицини:

 • ✓ Профілактика
 • ✓ Комплексна діагностика
 • ✓ Лікування
 • ✓ Хірургія
 • ✓ Реабілітація
Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар