Logo

Біопсія простати в Харкові

Біопсія простати – забір тканин з передміхурової залози для дослідження на наявність аномальних клітин, що вказують на рак. Зробити біопсію передміхурової залози можна у відділенні урології «Європейського Радіологічного Центру».

Біопсія передміхурової залози є методом діагностики раку простати, оскільки дозволяє визначити природу змін (доброякісна чи злоякісна). Показання для біопсії простати:

 • рівень простатспецифічного антигену (ПСА) > 4 нг/мл;
 • патологічні зміни, виявлені при пальцевому ректальному дослідженні.

На розвиток раку простати та необхідність отримання консультації онкоуролога вказують часте та болюче сечовипускання, еректильна дисфункція, дискомфорт при сидінні, біль у нижній частині тазу, промежини, області прямої кишки. Відчуття неповного випорожнення сечового міхура, домішки крові в спермі та сечі також можуть вказувати на проблеми із простатою.

Для виключення протипоказань до біопсії передміхурової залози лікар перед процедурою збирає анамнез, проводить огляд та направляє на аналізи крові та сечі. Протипоказання до біопсії простати:

 • свищ прямої кишки;
 • ускладнений геморой;
 • стриктура анального каналу;
 • гострий запальний процес прямої кишки чи простати.

Відносним протипоказанням до біопсії передміхурової залози є прийом антикоагулянтів, які призначаються при порушеній згортання крові. При виявленні інфекції сечових шляхів біопсія простати призначається після одужання пацієнта.

Підготовка до біопсії простати

Перед біопсією передміхурової залози пацієнту необхідно повідомити урологу про прийом лікарських препаратів, харчових добавок і вітамінів. За потреби лікар може призупинити прийом або змінити дозування препарату до проведення процедури. Підготовка до біопсії простати включає:

 • очисну клізму (ввечері напередодні процедури та вранці перед біопсією);
 • прийом антибактеріальних препаратів за один-два дні до процедури (для запобігання потраплянню інфекції під час біопсії);
 • легкий сніданок у день дослідження.

Також лікарю потрібно повідомити про наявність алергії на анестезію. Уролог може дати додаткові рекомендації в залежності від наявності інших захворювань в анамнезі та стану пацієнта.

Біопсія простати в Харкові

Перед проведенням біопсії простати онкоуролог-хірург вводить ультразвуковий датчик у задній прохід (пряму кишку) для сканування передміхурової залози. Зображення, отримані за допомогою УЗД, використовуються для визначення уражених ділянок для забору клітин.

Біопсію простати роблять під місцевою анестезією, тому пацієнт не відчуває біль чи дискомфорт під час процедури. Під час біопсії онкоуролог-хірург під контролем УЗД вводить голку через стінку прямої кишки в передміхурову залозу та здійснює забір уражених тканин для дослідження. Лікар вводить голку кілька разів для отримання зразків тканин з різних частин залози.

Після процедури отриманий матеріал віддається на гістологічне дослідження у спеціалізовану медичну лабораторію. Біопсія може спричинити біль або дискомфорт у задньому проході протягом кількох днів. Інші ускладнення після біопсії простати:

 • тупий біль у нижній частині статевого члена або в ділянці живота;
 • почервоніння, набряк та болючість у місці ін'єкції;
 • домішки крові у фекаліях;
 • інфекція сечовивідних шляхів.

Кров у сечі після біопсії простати може зберігатися до двох тижнів, що є нормальним явищем. Також після біопсії простати може бути червона або темно-коричнева кров у спермі протягом кількох тижнів.

Проконсультуватися з онкоурологом необхідно при сильній кровотечі з заднього проходу або статевого члена, гострого болю в тазі або животі, неможливості спорожнити сечовий міхур (може вказувати на затримку сечі), лихоманці та ознобі. Запобігти розвитку ускладнень допоможе дотримання рекомендацій онкоуролога після процедури.

Після біопсії простати не можна піднімати важкі предмети, займатися фізичною активністю, вживати алкогольні напої та кофеїн. Дієта після біопсії простати передбачає відмову від гострої, кислої та жирної їжі, дотримання питного режиму. Повне відновлення після біопсії простати зазвичай займає два-три тижні.

Уточнити ціну біопсії простати у «Європейському Радіологічному Центрі» можна на сайті. Записатися на консультацію до онкохірурга та біопсію передміхурової залози можна за телефоном, зазначеним на сайті.

pro-clinic-bg
Лого Клініка доказової медицини

Клініка доказової медицини:

 • ✓ Профілактика
 • ✓ Комплексна діагностика
 • ✓ Лікування
 • ✓ Хірургія
 • ✓ Реабілітація
Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар